shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Świąteczne starcie z beniaminkiem

W drugiej kolejce nasi piłkarze zmierzą się z absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi Jutrzenką Giebułtów. Mecz rozegrany zostanie w Zabierzowie.

Po zwycięstwie z Wisłą nastroje w Siarce są pozytywne i bojowe. Radość ze zwycięstwa zmąciła jedynie kontuzja Adriana Gębalskiego i uraz Patryka Kapuścińskiego. Wciąż nie jest pewny powrót na boisko Mateusza Janeczko. Siarkowcy do Zabierzowa jadą po komplet punktów, ale w obozie tarnobrzeskim zdają sobie sprawę, że łatwo o punkty nie będzie. Rywal rozegra swój pierwszy w historii mecz w trzeciej lidze przed własną publicznością i poziom jego determinacji z pewnością będzie duży.

W drużynie z Giebułtowa próżno szukać znanych nazwisk. Większość piłkarzy Jutrzenki to dla naszych kibiców postacie zupełnie anonimowe, głównie związane z krakowską piłką.

Najbardziej znani to przede wszystkim Mateusz Arian, który grał w Kluczborku i zanotował jeden występ w Ekstraklasie w barwach Wisły (kilkadziesiąt sekund w starciu z Górnikiem Zabrze kilka lat temu). Mateusz Zając to syn Bogdana Zająca, niegdyś podpory obrony Wisły Kraków i ostatnio asystenta trenera kadry narodowej Adama Nawałki. Zając junior występował wcześniej w Legionovii i był w kadrze Radomiaka. Dominik Zawadzki grał w poprzednim sezonie w ROW Rybnik, a wcześniej między innymi w Puszczy Niepołomice.

Jutrzenka awansowała do trzeciej ligi po wygraniu baraży z Unią Tarnów, nie można jej więc z pewnością lekceważyć. W pierwszej kolejce nasz najbliższy rywal przegrał w Puławach z Wisłą 0:3.

Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.