Siarka liderem, a Ropski naszym snajperem

Piłkarze Siarki wygrali w drugiej kolejce z Jutrzenką Giebułtów 4:1 i zajmują pozycję lidera trzeciej ligi. W Zabierzowie gdzie rozgrywane było spotkanie, kolejny raz błysnął Krzysztof Ropski, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Wynik meczu otworzył Patryk Kapuściński, dla którego było to premierowe trafienie w naszych barwach.

Trener Opaliński nie mógł skorzystać tego dnia z usług kontuzjowanych: Janeczko i Gębalskiego. Pierwszy raz w wyjściowym składzie Siarki wyszli młodzieżowcy: Bartłomiej Wiktor i Oliwer Kowalik. Nasz zespół od początku przejął inicjatywę i wyszedł na prowadzenie po golu Patryka Kapuścińskiego, który wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego Bartosza Sulkowskiego. Po stałym fragmencie gry gola mógł zdobyć też Krzysztof Ropski, ale trafił najpierw w słupek, a dobitkę obronił bramkarz miejscowych. W ostatnich sekundach zaspała tarnobrzeska defensywa, po centrze z lewej strony Zocha pokonał strzałem głową Dominik Zawadzki.

Po przerwie w szatni został kontuzjowany Sulkowski. Już pierwsza akcja gości w drugiej połowie zakończyła się rzutem karnym podyktowanym za faul na Ropskim. Poszkodowany sam podszedł do piłki i pewnym strzałem pokonał Michała Ilińskiego. Gospodarze zmarnowali niezłą okazję do wyrównania chwilę później, a w 56 minucie tracili do Siarki już dwa gole. Po centrze z narożnika boiska Świderskiego, Ropski strzelił drugiego gola. Nasi piłkarze od 68 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Arian. Siarkowcy mieli jeszcze kilka świetnych szans, z których wykorzystali jedną. Idealna centa Mroza spadła na głowę Ropskiego, który skompletował hat-tricka.

Jutrzenka Giebułtów – Siarka 1:4 (1:1)