Porażka w Bełchatowie

W zakończonym przed chwilą meczu drugiej kolejki II ligi Siarka przegrała z GKS Bełchatów 0:2. Siarkowcy przez większą cześć spotkania grali w osłabieniu po czerwonej kartce w 38. minucie Łukasza Nadolskiego.

Mecz zaczął się od ataków gospodarzy – z daleka groźnie ale niecelnie strzelał Bartłomiej Bartosiak. Siarka odpowiedziała błyskawiczną kontrą wyprowadzoną przez Janeczko, sfinalizował ją niecelnym strzałem Radulj. Ten sam zawodnik niepokoił bramkarza GKS w 21. minucie strzałem z daleka. Lenarcik nie miał kłopotów z obroną uderzenia. W 28. minucie aktywny Janeczko przeprowadził kolejny dynamiczny atak, ale zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału. Gospodarze niezłą okazję mieli w 31. minucie kiedy to z rzutu wolnego uderzał Bartosiak. Groźnie było też po akcji lewą stroną Thiakane. W 38 minucie sytuacja Siarki mocno się skomplikowała po drugiej żółtej kartce dla Łukasza Nadolskiego. Do końca pierwszej połowy mimo gry w osłabieniu to Siarka była zespołem groźniejszym i lepszym. Po przerwie znów do sytuacji strzeleckiej doszedł Bartosiak. Chwilę później po błędzie Kubowicza strzelał Thiakane. W 55. minucie zepsuł kontrę Siarki Radulj. W 57. minucie Patryk Mularczyk wykończył dobrą akcję prawą stroną zespołu z Bełchatowa i wykorzystał pomyłkę tarnobrzeskiej defensywy. Wyśmienitą okazję na podwyższenie wyniku mieli gospodarze w 61. minucie, Siarkę uratował Krupa. Gospodarze zepchnęli nasz zespół do głębokiej obrony. W 64.minucie nadzieje kibiców Siarki na dobry wynik rozwiał Bartosiak wykorzystując kolejną pomyłkę obrony z Tarnobrzega. Siarkowcy rzadko gościli pod bramką GKS. Szansę miał po rzucie rożnym Ropski, mocno strzelał z daleka Duda. W końcówce gospodarze nie forsowali już tempa i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem GKS.

GKS Bełchatów – Siarka  2:0 (0:0)

1:0 Mularczyk (57′)
2:0 Bartosiak (64′)

Siarka: Krupa, Głaz, Kubowicz, Duda, Drobot, Nadolski, Janeczko (78’Sitek), Radulj (63’Płatek), Galara (38’Woźniak), Ropski, Gębalski (44’Bierzało)