shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Ostatni mecz przy Niepodległości tej jesieni

Dziś o 13:00 pożegnamy piłkarską jesień w Tarnobrzegu meczem z Hetmanem Zamość. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za bolesną środową porażkę w Kielcach, z rezerwami Korony, tym bardziej, że w pełni zasłużenie wrócili z Kielc na tarczy.

Nasz dzisiejszy rywal Hetman zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na koncie raptem 7 punktów. Sytuacja piłkarzy z Zamościa jest o tyle cięższa, że będące miejsce wyżej Podlasie Biała Podlaska ma dwa razy więcej punktów, stąd też będzie bardzo ciężko utrzymać 3 ligę w Zamościu. Nie są jednak drużyną którą można zlekceważyć, o czym przekonało się nie tak dawno Podhale Nowy Targ. Drużyna z Nowego Targu miała w tym sezonie włączyć się do gry o awans, a Hetman do domu wrócił z kompletem punktów. Przekonała się o tym również Stal Stalowa Wola, która zremisowała z Hetmanem 1:1. Zresztą w zeszłym sezonie dla Siarki spotkanie z Hetmanem też nie było łatwe, gdyż dopiero w 87 minucie bramka Krzysztofa Ropskiego zamknęła mecz i spotkanie zakończyło się 2:0. Do najlepszych zawodników drużyny z Zamościa należy Rafał Kruczkowski, oraz Rafał Turczyn – który jest również kapitanem zespołu. Obaj zdobyli 4 bramki w bieżącym sezonie, co stanowi niemalże 60% trafień dla Hetmana. Jeżeli jesteśmy już w temacie statystyk zespołowych, to dwóch zawodników zamojskiej drużyny nie będzie mogło zagrać w tym spotkaniu. Jest to ofensywny pomocnik – Mikołaj Grzezda, a także bramkarz – Dawid Rosiak, którzy wylecieli z boiska w starciu z Wisłoką Dębica. Dodatkowo wciąż kontuzjowany jest Przemysław Koszel, który latem przyszedł z Motoru Lublin. Przejdźmy jeszcze do statystycznego punktu widzenia. Obie drużyny dość często otwierają wynik spotkania. Siarka czyniła to w każdym z ostatnich 5 spotkań, a Hetman pięciokrotnie na 6 meczów. Dodatkowo, obie drużyny mają ogromny problem z zachowywaniem czystych kont. Siarce nie powiodło się to od 8 spotkań, a Hetmanowi od 11. Biorąc więc pod uwagę powyższe liczby, w Tarnobrzegu raczej nie powinniśmy narzekać na brak bramek tym bardziej, że Siarka na własnym stadionie radzi sobie ostatnio naprawdę nieźle i z pewnością wielu zawodników będzie chciało sobie poprawić indywidualne liczby. Miejmy nadzieję, że rundę jesienną przed własną publicznością zakończymy w dobrym stylu, a piłkarze dadzą wiele od siebie, aby zrehabilitować się za ostatni blamaż w Kielcach.

 

Mecz można zobaczyć na żywo pod linkiem:

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-3-liga-1/Sezona-2020-2021/193949-Siarka-Tarnobrzeg-KS-Hetman-Zamosc-Grupa-IV-20-kolejka.htm?fbclid=IwAR1BV2tuS3b7gAewEQm8_4Lt0LhH9wBQAgBc7tmQ-AlLFiYQ-rwaAYAmrVs

Przygotował Matesz Pitra