shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Hieronim Zoch w Siarce

Wczoraj umowę z naszym klubem podpisał trenujący z naszym zespołem od kilku dni bramkarz Hieronim Zoch.

Zoch ma 28 lat, jest wychowankiem Wisły Tczew, grał w Arce Gdynia (1 mecz w Ekstraklasie), Concordii Elbląg i Olimpii Elbląg. Przez ostatnie pięć sezonów reprezentował barwy pierwszoligowych Wigier Suwałki, dla których zagrał w 69 meczach ligowych. Zoch był także przez jakiś czas kapitanem tej drużyny.

„Zimą zostałem bez klubu, a to taki okres, że trudno znaleźć nowy, bo większość piłkarzy ma kontrakty do czerwca. Miałem treningi indywidualne, trenowałem z klubami z niższych lig, żeby utrzymać formę, między innymi w moim byłym klubie Concordii. Okres ciężki, bo w grudniu urodziło mi się dziecko, człowiek chciał znaleźć jak najszybciej klub, tym bardziej ciesze się, że jestem w Tarnobrzegu. Długo się nie zastanawiałem, jak tylko dostałem telefon od prezesa od razu wsiadłem w samochód i przejechałem ponad 600 kilometrów. Wiem, że Siarka jest w trudnej sytuacji, ale wierze, że się utrzymamy. Jest tu fajny zespół, dziwie się, że tak słabo chłopakom idzie, bo odkąd sięgam pamięcią tu zawsze była solidna ekipa, fajnie to też wyglądało ze strony kibicowskiej. Chce pomóc drużynie wydostać się z tego dołka. Jesienią grałem mało w Wigrach, przegrałem rywalizację z Węglarzem, ale to była zdrowa rywalizacja i nie mam do nikogo pretensji. Wigry wspominam miło, grałem tam długo, walczyliśmy o ekstraklasę, fajnie nam też szło w Pucharze Polski, sentyment będe miał do Suwałk zawsze bo tam też założyłem rodzinę. Teraz zaczynam nowy rozdział i jestem mimo tej przerwy gotowy do gry” – powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu nasz nowy bramkarz.

W ciepłych słowach o nowym nabytku Siarki wypowiada się trener bramkarzy Kamil Beszczyński: „Zoch to bramkarz ograny w lidze, doświadczony, o podobnych parametrach jak Karol Dybowski, może tylko bardziej barczysty. Jest dynamiczny, świetny na linii, potrafi grać nogami. Na treningach prezentował się bardzo dobrze i wydaje się być gotowy do gry”

Na dobre występy nowego bramkarza liczy także prezes Siarki Dariusz Dziedzic: „Temat pozyskania Zocha pojawił się już zimą, mieliśmy o nim bardzo dobre opinie, zastanawialiśmy się nad jego zatrudnieniem. Ostatecznie trafił do nas dopiero teraz. Bardzo pozytywnie wypadł na testach i treningach, dlatego mocno wierzymy, że pomoże nam w najważniejszych meczach tego sezonu. Jego doświadczenie może okazać się bezcenne”. 

Nasz nowy bramkarz podpisał kontrakt do końca sezonu z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Zoch będzie już brany przy ustalaniu składu na mecz z Gryfem.