shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Powrót Kubowicza na stadion przy Agrykola 8

W niedziele o godzinie 13:00 nasi piłkarze zagrają kolejny mecz o ligowe punkty. Tym razem w Elblągu zagrają z miejscową Olimpią, która po piętnastu rozegranych meczach zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce. W dotychczasowych spotkaniach Olimpia po pięć razy wygrywała, remisowała i przegrywała. Nasz zespół czeka jednak trudna przeprawa, bo większość punktów piłkarze z Elbląga wywalczyli na własnym stadionie. Olimpia potrafiła pokonać przed własną publicznością Wartę Poznań, ale też nie dała rady Gryfowi Wejherowo, co pozwala kibicom Siarki z optymizmem oczekiwać niedzielnego starcia, w którym wszystko jest możliwe.

W poprzedniej kolejce podopieczni Adama Borosa zremisowali w Krakowie z Garbarnią (1:1), gola dla Olimpii zdobył Jakub Bojas – najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie (4 gole). Oprócz Bojasa o sile zespołu z Elbląga stanowią jeszcze tacy piłkarze jak obrońcy: Tomasz Lewandowski (do niedawna Pogoń Siedlce, kiedyś między innymi Stal Stalowa Wola), Michał Ressel, Kamil Wenger, pomocnicy: Radosław Stępień i Damian Szuprytowski oraz groźny napastnik Anton Kołosow.  Z większością z nich grał jeszcze w tamtym sezonie w jednej drużynie Dawid Kubowicz, który od sierpnia broni barw naszego klubu.

W autobusie do Elbląga zabraknie kontuzjowanych: Jakuba Księżniakiewicza i Jana Grzesika. Za kartki pauzuje Piotr Witasik. Wraca po chorobie do kadry meczowej Dawid Witkowski i po karencji za cztery żółte kartki Mateusz Janeczko.

Sędzią spotkania będzie pan Albert Różycki (Łódź), który w poprzednim sezonie poprowadził mecz w Stalowej Woli, pomiędzy Stalą a Siarką.

 

Foto: Rafał Podleśny