Zwycięstwo w pierwszym sparingu.

Dziś o 12:00 odbył się pierwszy mecz naszej drużyny w okresie przygotowawczym. Siarkowcy do treningów wrócili w poniedziałek i dziś zagrali w Krakowie, z tamtejszą Garbarnią. Wynik spotkania otworzył nasz najlepszy strzelec w minionym sezonie – Marcin Stefanik, który najlepiej odnalazł się przy stałym fragmencie gry w polu karnym gospodarzy. Garbarnia jednak szybko po stracie przejęła inicjatywę i doprowadziła do wyrównania, a także mocno zagroziła bramce strzeżonej przez Pietrygę. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony gola strzelił znów Marcin Stefanik, tym razem z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Zawiślak. Druga połowa to już kontrola naszej drużyny i jeszcze dwa trafienia. Od razu po rozpoczęciu drugiej odsłony gola strzelił Agudo, a kropkę nad „i” postawił Paweł Mróz. W pierwszym sparingu wygraliśmy 4:1 z drugoligową Garbarnią, z którą zagramy w 10 kolejce przed własną publicznością na początku września.

SKŁAD W 1 POŁOWIE: Pietryga – Józefiak, Stefanik, zawodnik testowany – Stańczyk, Kaliniec, zawodnik testowany, Krempa – Zawiślak, Adamek, Yatsenko.

SKŁAD W 2 POŁOWIE: Lepucki – Bierzało, Bieniarz, Zbyradowski – Sulkowski, Tyl, Rogala, Kwaśniewski – Agudo, Mróz, Bałdyga

Teraz Siarkowcy wyjadą na zgrupowanie do Wieliczki, gdzie sztab trenerski „dokręci śrubę”. A za tydzień w sobotę zagramy ostatni przed ligą sparing z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.