Zwycięstwo na inaugurację!

Wczorajsze spotkanie z Wisłoką Dębica zakończyło się zwycięstwem 3:0. Jednak gdy nie było kogoś na meczu po ujrzeniu końcowego rezultatu może mieć nieco przekłamane odczucia dotyczące naszej dyspozycji tego dnia. Pierwsza połowa była generalnie kiepskim widowiskiem dla kibiców. Wisłoka kontrolowała grę i starała się nawiązać akcję, jednak nieźle spisywała się tego dnia nasza defensywa. W pierwszych 45 minutach zobaczyliśmy jedynie jeden celny strzał, w wykonaniu Bałdygi. Zresztą ściągnięcie z boiska Dawida po przerwie było jednym z kluczowych wydarzeń tego meczu. W jego miejsce wszedł Paweł Rogala, który diametralnie odmienił obraz gry. To właśnie Paweł zdobył pierwszą w tym meczu bramkę. Błąd przy wyprowadzeniu piłki rywala wykorzystał Sulkowski, zagrał do Zawiślaka, a ten wystawił futbolówkę do pustej bramki do Rogali i kibice mogli się cieszyć z prowadzenia. Drugą bramkę Siarkowcy zdobyli niedługo później. W 73 minucie rzut rożny egzekwował Mateusz Janeczko, zagrał idealnie na głowę Stefanika, a ten w świetny sposób przypomniał się kibicom. Istotna sytuacja miała miejsce również w 84 minucie, kiedy to wprowadzony z ławki D’Apollonio wyłuskał Góreckiemu piłkę, a ten w nieprzepisowy sposób sfaulował młodzieżowca Siarki, co zakończyło się czerwoną kartką, gdyż Gigi wychodził na klarowną pozycję. 3 minuty później znów błąd w wyprowadzeniu piłki gości wykorzystał Sulkowski i przed interweniującym bramkarzem zdołał jeszcze wyłuskać piłkę wywalczając w ten sposób rzut karny. Do jedenastki podszedł Marcin Stefanik i ustrzelił swoją drugą w tym meczu bramkę. W końcówce Wisłoka jeszcze próbowała zdobyć choćby honorową bramkę, jednak efekt był daleki od zamierzonego. Reasumując, choć nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu to dzięki szczelnej defensywie i wykorzystaniu błędów rywali 3 punkty trafiły na nasze konto, co biorąc pod uwagę klasę rywala trzeba bardzo mocno szanować. Za tydzień widzimy się na meczu z Sokołem Sieniawa!

BRAMKA: Rogala 57′, Stefanik 73′ 87′

SKŁAD: Kowal – Bierzało, Stefanik, Józefiak – Janeczko, Tabor, Tyl (Duda), Sulkowski – Zawiślak (D’Apollonio), Bałdyga (Rogala), Yatsenko (Mróz)