shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Zwycięstwo na inaugurację!

W tym sezonie inauguracja ligi przyszła nieco później, niż powinna. To wszystko ze względu na przełożone spotkanie z Sokołem Sieniawa, które odbędzie się 30 sierpnia w środę. Wyszło więc tak, że Siarkowcy zainaugurowali sezon w Warszawie, w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski z Polonią Warszawa. W spotkaniu transmitowanym przez Polsat Sport podopieczni trenera Kantora zaprezentowali się całkiem nieźle, ale to nie przyniosło wymiernego efektu – awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Efekt w postaci punktów miał przyjść w niedzielę, w meczu z Czarnymi Połaniec.

Do niedzielnego spotkania trener Kantor miał niemalże cały skład do swojej dyspozycji. Zabrakło tylko zmagającego się z urazem mięśniowym Tyla. Względem czwartkowego meczu z Polonią, w składzie doszło do dwóch zmian. Zamiast Wickiego zawody rozpoczął Szymocha, a w miejsce Lisowskiego zagrał Orlik.

SKŁAD: Zoch – Woś (Bieniarz 64′), Bierzało, Szymocha, Sulkowski – Kumorek (Wicki 64′), Kaliniec, Feret (P. Lisowski 67′) – Cichocki (Prusiński 67′), Krzysztofek, Orlik (Mróz 85′)

Siarkowcy w starciu z Czarnymi ewidentnie odczuwali w nogach czwartkowy mecz z Polonią w Warszawie, co momentami przeszkadzało naszym zawodnikom. Najważniejsze jest jednak to, że pomimo pewnych trudności udało się zwyciężyć 3:2, mają już w zasadzie w samej końcówce wszystko pod kontrolą (goście gola kontaktowego zdobyli w 95 minucie meczu). Bramki dla Siarki strzelali w 1 połowie Krzysztofek, Sulkowski z rzutu karnego i Prusiński.