Zwycięstwo juniorów z Beskidem!

Tuż po sparingu z Hetmanem Zamość, na płycie głównej swój mecz rozgrywali juniorzy starsi Siarki w ramach ligi makroregionalnej, która wystartowała właśnie wczoraj. Jest to pierwszy sezon, w którym nasi młodzieżowcy grają na tak wysokim szczeblu, wyżej jest już tylko Centralna Liga Juniorów, gdzie grają najlepsze akademie w Polsce. Z Siarką w grupie jest: Beskid Andrychów, Korona Kielce, Star Starachowice, Resovia, Podlasie Biała Podlaska, Podhale Nowy Targ i Motor Lublin.

Runda zakończy się 5 czerwca.

Na inaugurację podopieczni Dariusza Dula wygrali pewnie, 3:0 z Beskidem Andrychów przeważając i dominując przeciwnika przez całe spotkanie. Już w pierwszej akcji meczu niezłą sytuację miał Bałdyga, a chwilę później dośrodkowanie z lewego sektora boiska ładną główką wykończył Miszczuk. Nie było to ostatnie słowo w tym meczu młodego, pozyskanego zimą snajpera, który w 11 minucie zdobył już drugą swoją bramkę i wtedy stało się wielce prawdopodobne, że 3 punkty zostaną w Tarnobrzegu. Dzieła dopełnił Zmarzlik, który w 31 minucie dopadł do piłki na wysokości pola karnego i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 2 połowie Siarkowcy spokojnie kontrolowali przebieg meczu, mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie, ale i tak na inaugurację rozgrywek 3 punkty zostały w domu.