shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Zatrzymać Wisłę

Dziś rozpocznie się ósma już kolejka 3 ligi. Tym razem rywalem podopiecznych Grzegorza Opalińskiego będzie Wisła Puławy, która jest w tym momencie na nieosiągalnym poziomie dla reszty ligi i z meczu na mecz odjeżdża stawce.

Choć oczywiście Wisła była jednym z pretendentów do awansu, to chyba nikt nie spodziewał się tak piorunującego początku sezonu i kompletu punktów po 7 kolejkach w wykonaniu drużyny Mariusza Pawlaka. Pomijając znakomity wynik punktowy, to jeśli chodzi o liczby ofensywne wszystko funkcjonuje tak, jak miało być w pierwotynych założeniach. Po 7 spotkaniach Wisła zdobyła aż 20 bramek co jest najlepszym wynikiem w lidze, a osiem z nich zdobył najlepszy na ten moment strzelec w całej lidze – Łukasz Kacprzycki. Dodatkowo, 3 miejsce we wspomnianej klasyfikacji zajmuje drugi ze snajperów biało-niebieskich – Adrian Paluchowski na koncie z 4 trafieniami. 33-letni napastnik w Puławach pojawił się przechodząc ze Stali Mielec. Paluchowski ma również przeszłość na ekstraklasowych boiskach. Generalnie transfery dokonane przez Piotra Owczarzaka sprawdzają się naprawdę nieźle, gdyż pomijając Paluchowskiego duże znaczenie dla drużyny ma obecność np. Emila Drozdowicza, który na koncie ma już 3 bramki, a przy co 5 trafieniu dla Wisły ma swój kluczowy udział. Do Puław przyszedł z Chojniczanki i również bije od niego wielkie doświadczenie. Choć gra w ofensywie Wisły wygląda jak na życzenie i w każdym spotkaniu podopieczni trenera Pawlaka strzelają minimum 2 bramki, to jeśli chodzi o grę w defensywie to właśnie w tym aspekcie Siarka może szukać swojej szansy, gdyż Wisła nieraz zgotowała sobie nerwową końcówkę, a pod względem straty goli zajmowaliby miejsce w połowie stawki. Puławianie są jednak zdecydowanie najlepsi w tym sezonie i piłkarze Siarki będą musieli dać z siebie 200% aby powalczyć o punkty.

Co ciekawe, w drużynie Siarki występuje dwóch zawodników, dla których Puławy były niegdyś domem. Są to podstawowe ogniwa dla Grzegorza Opalińskiego – Bartosz Sulkowski oraz kapitan – Sebastian Duda. Obaj w Wiśle występowali w podobnym okresie. Sulkowski w latach 2017-2019, a Duda występował w Wiśle w 2016 roku. Dotychczas z Wisłą mierzyliśmy się 15 razy i bilans tych spotkań jest korzystny dla Siarki. Niemal połowa z meczów zakończyła się zwycięstwem dzisiejszych gospodarzy (7). Trzy razy doszło do podziału punktów, a 5 spotkań wygrała drużyna z Puław. Bilans bramkowy wygląda jednak bardzo podobnie, gdyż wynosi on 19-18 na korzyść tarnobrzeskiej drużyny. Pomimo tego, że na tle historycznym Siarka wypada lepiej, to obecnie wszystko wskazuje na dzisiejszych gości. Miejmy jednak nadzieję, że jutrzejsze spotkanie przełamie niemoc przed własną publicznością. Do zobaczenia przy AN2!

Przygotował MP