shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

ZACZYNAMY!

Wygląda na to, że już nic nie przeszkodzi piłkarzom Siarki w rozegraniu meczu, którego stawką będą ligowe punkty. W Wielką Sobotę podopieczni Włodzimierza Gąsiora zagrają w Rybniku z ROW.

Trener Siarki nie ma wątpliwości – to będzie bardzo trudny sprawdzian dla jego zespołu: „ROW to bardzo trudny przeciwnik, są świetnie zorganizowani w grze obronnej, do tego bardzo groźni  przy stałych fragmentach gry. No i mają w składzie skutecznego wiosną i mającego wielkie możliwości Sebastiana Musiolika. Jedziemy do Rybnika po punkty, ale z dużym szacunkiem dla rywala” – powiedział trener Siarki tuż przed wyjazdem na to spotkanie.

Wspomniany przez szkoleniowca z Tarnobrzega Musiolik znakomicie zaczął rundę wiosenną, w każdym ze spotkań strzelając gola. Jego trafienie nie dało nawet punktu w starciu z Radomiakiem (szczęśliwe zwycięstwo Radomiaka 2:1). Dużo lepiej spisali się piłkarze z Rybnika w drugim tegorocznym meczu, kiedy to pokonali Garbarnię w Krakowie 3:1 (oprócz Musiolika na listę strzelców wpisali się Spratek i Tkocz). Warto przypomnieć, że Musiolik strzelił też Siarce gola jesienią, wtedy to nasz zespół był jednak górą wygrywając 2:1 po golach Czyżyckiego i Ropskiego.

Ubiegłotygodniowe zwycięstwo w Krakowie mocno poprawiło sytuację w tabeli ROW. Zespół z Rybnika jest w gronie zespołów walczących o zachowanie statusu drugoligowca. W tym momencie nasi najbliżsi rywale zajmują 9. miejsce w tabeli.

Zimą w zespole z Rybnika nie nastąpiły żadne praktycznie znaczące zmiany. Spośród graczy którzy trafili do Rybnika w przerwie między rozgrywkami, największe szansę na występ przeciwko Siarce mają Krystian Kujawa i Bartłomiej Wasiluk.

Siarkowcy do Rybnika wyjechali już dzisiaj, po rozruchu przeprowadzonym na murawie Stadionu Miejskiego.

Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 12:00.