shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Z Ruchem na inauguracje

Już w najbliższą sobotę pierwszy gwizdek sezonu 2018/19 w drugiej lidze. Na inauguracje Siarka zagra ze spadkowiczem z pierwszej ligi Ruchem Chorzów. 

W obozie Siarki na pierwszy mecz oczekuje się ze spokojem. Praca jaką piłkarze wykonali w okresie przygotowawczym ma przynieść efekty w postaci dobrej i skutecznej gry. W meczu z Ruchem trener Włodzimierz Gąsior nie będzie miał do dyspozycji kontuzjowanych: Szymona Borunia, Jakuba Księżniakiewicza, Pawła Mroza i Kamila Cupriaka. Pozostali gracze są gotowi do gry, na treningach i gierkach wewnętrznych trwa zacięta rywalizacja o miejsce w składzie. Szkoleniowiec Siarki przyznaje, że w głowie ma kilka wariantów składu i taktyki na sobotnie spotkanie i wciąż nie zdecydował, które z nich wybierze. Kibice Siarki będą mieli w sobotę okazję po raz pierwszy zobaczyć w akcji nowych piłkarzy: duże szanse na występ mają środkowi obrońcy: Łukasz Nadolski i Sebastian Duda, lewy defensor Aleksander Drobot i napastnik Adrian Gębalski. Do gry pali się także pomocnik Kacper Maik.

Postawa Ruchu jest sporą niewiadomą. Zdarza się, że spadkowicze z pierwszej ligi długo przystosowują się do specyfiki gry na poziomie drugiej ligi i nierzadko mają spore z tym problemy. Żeby się o tym przekonać wystarczy przypomnieć sobie jak prezentowały się w poprzednim sezonie: Wisła Puławy, Kluczbork, Znicz Pruszków i Rozwój. W Chorzowie nie chcą nerwowej walki o utrzymanie, celem będzie z pewnością szybki powrót na zaplecze Ekstraklasy. Latem doszło do wielu zmian w kadrze Niebieskich. Odeszli tacy gracze jak: Marcin Kowalczyk, Mateusz Hołownia, Mello, Miłosz Przybecki czy Paweł Wojciechowski. W ich miejsce przyszli m.in. mający bogate doświadczenie z występów w Ekstraklasie napastnik Wojciech Kędziora i pomocnik Tomasz PodgórskiT. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrali też inni nowi: bramkarz Kamil Lech (powrót do Ruchu z Podbeskidzia) i obrońca Robert Obst. W drużynie zostali Maciej Urbańczyk, Jakub Kowalski i wychowanek Siarki Michał Walski, który debiut w seniorskiej piłce zawdzięcza trenerowi Gąsiorowi w czasach współpracy obu panów w Stali Mielec.

 

Siarka z Ruchem grały w swojej historii cztery razy, wszystkie mecze rozegrane były na poziomie Ekstraklasy.

Pierwsze starcie miało miejsce w Chorzowie. W sierpniu 1992 roku Siarka przegrała na Cichej 1:3. Wiosną zespół Janusza Gałka pokonał Ruch 1:0. W sezonie 1993/94 dwa razy wygrywał Ruch. W Tarnobrzegu goście wygrali skromnie 1:0, w Chorzowie pokonali Siarkę 2:0. Ostatnie starcie Siarki z Ruchem odbyło się 1.04.1994 roku.

Zainteresowanie meczem jest spore, na mecz wybiera się liczna grupa kibiców gości. Przypominamy o możliwości zakupu biletów i karnetów w przedsprzedaży. Kasy biletowe dzisiaj i jutro czynne są od 13 do 16. W dniu meczu otwarte będą na trzy godziny przed spotkaniem. Ceny biletów: normalny 14, ulgowy 10. Cena karnetu na rundę jesienną: 140 PLN normalny, 100 ulgowy. Nie zapomnijcie o akcji promocyjnej #RazemNaSiarkę – w grupie pięciu lub dziesięciu osób bilety dużo tańsze. Wniosek do pobrania na stronie oficjalnej.