Wygrana z beniaminkiem.

Dziś o godzinie 17:00 odbył się mecz pomiędzy Siarką, a Czarnymi Połaniec. Choć byliśmy faworytami tego spotkana, to Czarni postawili swoje warunki i ten mecz mógł się potoczyć nieco inaczej, zwłaszcza w pierwszej połowie, do której za chwilę przejdę. Sporym zaskoczeniem było postawienie na Piotra Pietrygę w bramce, który odciążył Macieja Kowala debiutując w ligowym meczu. Trzeba mu to oddać, że był to w zasadzie bezbłędny występ i raz w znaczący sposób uchronił nas od straty bramki broniąc sytuację sam na sam. W środku pola kosztem Tabora zagrał też Sebastian Duda, a na skrzydle debiutował Ivan Agudo. Już na początku meczu goście mogli objąć prowadzenie, jednak niewiele brakło do pięknej bramki lewego pomocnika Czarnych. Na odpowiedź odpowiedź Siarki czekaliśmy do 20 minuty. Wówczas rzut wolny wywalczył Agudo, piłkę wrzucił Janeczko, zza pola karnego z powietrza bardzo dobrze uderzył Mróz, a świetnie wewnątrz szesnastki odnalazł się… kto jak nie on, Marcin Stefanik i dobił sparowany przez bramkarza strzał dając Siarce prowadzenie. Niedługo później odpowiedzieli jednak goście i zdobyli w pełni zasłużoną bramkę, a zrobił to konkretnie Adrian Gębalski, który ten stadion zna na pamięć. Odpowiedź nadeszła jednak błyskawicznie. Rzut rożny wykonał Janeczko, błąd przy próbie złapania piłki popełnił golkiper gości, a piłkę do pustej bramki głową skierował Marcel Tyl i wynikiem 2:1 dla Siarki zakończyła się pierwsza połowa. Druga to był już koncert w naszym wykonaniu i nie będę tu rozkładał na czynniki pierwsze każdej sytuacji. Czarni szybko opadli z sił i próbując odrobić straty zostawiali sporo miejsca w tyłach. Bramkę po asyście D’Apollonio zdobył Mróz, a zwycięstwo mogło być w zasadzie kilkukrotnie wyższe, gdyż wyśmienitą okazję zmarnował Bałdyga, gości dwukrotnie uchronił słupek, a okazji do zdobycia bramki było jeszcze sporo więcej i oby tyle samo ich był w meczu z KSZO, lecz z nieco lepszym skutkiem.

BRAMKI: Stefanik 20′, Tyl 37′, Mróz 63′ – Gębalski 34′

SKŁAD: Pietryga – Bierzało, Stefanik, Józefiak – Janeczko (Wdowiak), Duda (Tabor), Tyl, Skrzypek (D’Apollonio) – Zawiślak, Mróz (Bałdyga), Agudo (Rogala)