Wracamy na fotel lidera!

Piłkarze Siarki wygrali swój drugi wiosenny mecz ligowy. Tym razem przed własną publicznością pokonali Tomasovie Tomaszów Lubelski 3:0. Po wygranej awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, wykorzystując potknięcie rezerw Cracovii.

Sobotni mecz ułożył się zgodnie z oczekiwaniami tarnobrzeskiej drużyny. Nie minął kwadrans meczu, a gospodarze prowadzili już 2:0. W 4 minucie wynik meczu otworzył Marcin Stefanik (15 gol w sezonie), który pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Sulkowskim. Aktywny „Sulek” do asysty dołożył w 12 minucie gola. Po szybkiej kontrze, strzelał Bałdyga, zablokowana przez obrońcę piłka spadła pod nogi Agudo, bramkarz gości strzał Hiszpana obronił, ale wobec dobitki Sulkowskiego był już bezradny. Trzeci gol padł w 56 minucie. Agudo idealnie obsłużył Kamila Adamka, który wykorzystał sytuacje sam na sam.

Siarka – Tomasovia 3:0 (2:0)
Sefanik 4′(k), Sulkowski 12′, Adamek 56′

Siarka: Pietryga, Sulkowski, Duda, Stefanik, Bieniarz (86’Jasiński), Kaliniec, Tyl (78’Rogala), Kwaśniewski, Agudo (86′ Yatsenko), Bałdyga, Adamek (74′ Zawiślak)