Widzew pokonany!

W pierwszym sparingowym meczu tej zimy, Siarka pokonała w Łodzi pierwszoligowy Widzew 3:1.

Początek meczu nie zapowiadał końcowego sukcesu. To piłkarze gospodarzy atakowali i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Siarkowcy przetrwali ofensywę Widzewa i w 41. minucie wyszli na prowadzenie, po kapitalnym strzale Yatsenki. Jeszcze przed przerwą po błędzie naszej obrony gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron obie drużyny wyszły na murawę w zupełnie innych składach. Od początku drugiej odsłony to Siarka zdecydowanie przeważała i mogła strzelić kilka goli. Skończyło się na dwóch, których autorem był najlepszy na boisku Ivan Agudo.

Widzew – Siarka 1:3 (1:1)
gole dla Siarki: Yatsenko 41′, Agudo 60′ 81′

Siarka: Kowal, Bierzało, Stefanik, Gessner, Stańczyk, Furman, Rogala, Skrzypek, Zawiślak, Yatsenko, Bałdyga. W drugiej połowie grali:Pietryga, Bieniarz, Duda, Józefiak, Orzechowski, Tyl, Zmarzlik, Wierucki, Agudo, Janeczko, Mróz, Zbyradowski i Wdowiak.

W piątek Siarka gra mecz kontrolny z Resovią, natomiast w następną sobotę nasz zespół zagra sparing z Izolatorem Boguchwała.