shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

W sobotę Wielkie Derby Podkarpacia

W sobotę dla wielu kibiców najważniejszy mecz rundy jesiennej. Siarka przed własną publicznością zagra z lokalnym rywalem Stalą ze Stalowej Woli.

Mecze ze Stalą mają swoją długą historię i elektryzują kibiców obu drużyn. Niemal zawsze są zacięte i trzymają w napięciu do ostatnich sekund. Do sobotniego spotkania Siarka przystępuje z pozycji lidera drugiej ligi. W sześciu kolejkach nasz zespół zgromadził 13 punktów i lepszym bilansem gier bezpośrednich wyprzedza Olimpię Grudziądz. W środę po ciężkim boju Siarka wywiozła punkt z Pruszkowa. Z kolei nasz rywal po obiecującym początku ( „Stalówka” wygrała w Rybniku z ROW, pokonała Resovię 2-1, a po porażce w trzeciej kolejce z Elaną w Toruniu rozbiła tydzień później w Boguchwale Widzewa Łódź 3-0) ostatnio spuścił z tonu. Dwa poprzednie mecze zespół Krzysztofa Łętochy przegrał nie strzelając w nich bramki: najpierw  Stal nie dała rady w Stargardzie Błękitnym, a w środę przegrała u siebie z Pogonią Siedlce. Po sześciu kolejkach Stal plasuje się w środku ligowej stawki, zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 9 punktów.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Robert Dadok (trzy gole), pomocnik pozyskany latem z Wigier Suwałki. Inni zakontraktowani  przez Stal gracze to między innymi: Kacper Czajkowski (GKS Jastrzębie) i Piotr Mroziński (Pogoń Siedlce). Stal opuściło latem kilku kluczowych graczy: Adrian Gębalski wybrał grę dla Siarki, Szymon Jarosz przeszedł do Stomilu Olsztyn, Mateusz Bukowiec trafił do ROW Rybnik. Udało się ostatecznie zatrzymać w Stalowej Woli bramkarza Doriana Frątczaka, Adriana Dziubińskiego czy Michała Trąbkę, którzy obecnie stanowią o sile zespołu.

Początek spotkania o godzinie 17:00. Sędzią meczu będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.