shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

W Pogoni za punktami

Najbliższym rywalem naszej drużyny będzie spadkowicz z pierwszej ligi Pogoń Siedlce czyli jedna z najbardziej nieobliczalnych ekip w drugoligowej stawce. 

Trudno powiedzieć jaką Pogoń zobaczymy w sobotę. Czy tą bezradną, nieskuteczną i kiepsko grającą z meczów z Resovią (1:3), Olimpią Elbląg (0:1) i Zniczem (0:3), czy jednak tą grającą ofensywny i ciekawy futbol z meczów z Gryfem (7:2) i Górnikiem (4:0).

Pogoń przed sezonem była uważana za jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek. Siedlce opuściło co prawda kilku niezłych piłkarzy po nieudanych poprzednich rozgrywkach, ale też kilku ciekawych piłkarzy pojawiło się w drużynie. Wyniki były jednak bardzo słabe i po przegranym meczu w Stargardzie (0:3) z posadą trenera Pogoni pożegnał się Paweł Sikora. Nowym trenerem został Marcin Prasoł, który w swoim debiucie pokonał innego spadkowicza z pierwszej ligi Górnika Łęczna i przed meczem z Siarką zespół z Siedlec zajmuje 13. miejsce w tabeli. W Pogoni jest kilku znanych piłkarzy: doświadczony bramkarz Rafał Misztal, skrzydłowy Dariusz Bragiel (ex Radomiak), Lucas Guedes (syn byłego obrońcy Wisły Kraków Clebera), piłkarski obieżyświat Tomasz Margol, Adam Mójta (89 występów w Ekstraklasie), Adam Pazio (92 mecze w Ekstraklasie). Najlepszym strzelcem zespołu jest doświadczony Adrian Paluchowski (8 goli w tym sezonie). Paluchowski to były piłkarz między innymi Legii Warszawa (w  Ekstraklasie w sumie 30 meczów i 5 goli).

Siarka po świetnym początku ostatnio gra słabo i od sześciu meczów nie potrafi wygrać. Do składu wraca pauzujący za kartki w starciu z Błękitnymi Dawid Kubowicz. Niepewny jest występ Aleksandra Drobota i Jakuba Głaza. Wciąż z kontuzjami borykają się Księżniakiewicz, Cupriak, Kabała, Boruń i Józefiak – ich występ jest w sobotę wykluczony.

Początek meczu w Siedlcach o godzinie 15:00.