shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Uciszyć tłumy czyli sprawić niespodziankę w Łodzi

Nie mają łatwego terminarza w ostatnich dniach nasi piłkarze. Po starciu z trzecią w tabeli Elaną i po meczu pucharowym z Wisłą Płock, w najbliższą sobotę podopieczni Włodzimierza Gąsiora zagrają z liderem drugiej ligi, czyli rozpędzonym i punktującym regularnie od początku sezonu Widzewem.

Widzew to tegoroczny beniaminek, który nie ukrywa swoich pierwszoligowych aspiracji. Zespół Radosława Mroczkowskiego w tych rozgrywkach zanotował właściwie tylko jedną wpadkę: w Boguchwale przegrał wysoko ze Stalą Stalowa Wola. W pozostałych dziesięciu spotkaniach Widzew siedem razy wygrywał i tylko trzy razy remisował. Na własnym stadionie Widzew w sześciu meczach odniósł pięć zwycięstw, a remis udało się z Łodzi wywieść tylko Zniczowi Pruszków w trzeciej kolejce. Rywali z pewnością deprymuje głośna i najliczniejsza nie tylko w drugiej lidze ale i w całej Polsce publiczność: najniższa frekwencja w tym sezonie na stadionie Widzewa to 16 tysięcy 321 widzów. Mecz z Siarką też z pewnością zobaczy około 17 tysięcy fanatycznych kibiców i nie ma co kryć – to będzie bardzo trudny sprawdzian dla naszej młodej drużyny, która też nie imponuje formą w ostatnich tygodniach. Do Łodzi Siarka pojedzie osłabiona: bez kontuzjowanych Księżniakiewicza, Cupriaka, Kabały i Głaza. Największą stratą jest absencja z powodu nadmiaru żółtych kartek Adriana Gębalskiego (4 gole i 4 asysty w tym sezonie), którego na szpicy ataku zastąpi Krzysztof Ropski (jeden gol w lidze i jeden gol we wtorkowym meczu pucharowym).

W zespole naszych najbliższych rywali regularnie występuje były zawodnik Siarki Radosław Sylwestrzak. Siłą Widzewa jest głównie formacja ofensywna. Nasi piłkarze muszą uważać na skuteczny chorwacki duet: pomocnika Dario Kristo (trzy gole) i napastnika Filipa Mhajlevicia (trzy gole w trzech meczach). Najskuteczniejszym piłkarzem Widzewa w tym sezonie jest przebojowy pomocnik Mateusz Michalski (pięć goli).

Mecz Widzewa z Siarką rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:10.