shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

„Truszkin” stażysta

Szkoleniowiec czwartoligowej Korony Ostrołęka Marcin Truszkowski przyjechał do Tarnobrzega, gdzie odbywa tygodniowy staż trenerski.

Truszkowski to były zawodnik Siarki. Rozegrał w barwach naszego klubu 73 mecze i strzelił 33 gole. „Truszkin” w czasach gry dla Siarki był ulubieńcem tarnobrzeskiej publiczności. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską i z sukcesami szkoli piłkarzy z rodzinnej Ostrołęki. Z drużyną Korony awansował do czwartej ligi i w zakończonym niedawno sezonie był bardzo blisko wywalczenia awansu do trzeciej ligi.

 

Marcin fajnie Cie zobaczyć w Tarnobrzegu ponownie. Jaki jest cel twojej wizyty?

We wrześniu kończę kurs trenerski UEFA A i przebywam w Tarnobrzegu na stażu, który potrwa tydzień. Będę przez ten czas podpatrywać pracę trenera Gąsiora i przy okazji odwiedzę przyjaciół i znajomych, których mam tutaj z czasów kiedy grałem w piłkę.

Jak się odnajdujesz w roli trenera? Jesteś młodym szkoleniowcem, będącym na początku swojej drogi, ale już pewnymi sukcesami możesz się pochwalić.

W tej chwili prowadzę Koronę Ostrołęka grającą w mazowieckiej czwartej lidze. Byliśmy beniaminkiem, zajęliśmy wysokie trzecie miejsce, praktycznie do końca walczyliśmy o pierwszą lokatę. Fajny wynik tym bardziej, że jest to trudna liga. Ale tak jak mówisz: jestem na początku swojej drogi, podpatruje innych, uczę się, zbieram doświadczenia, rozwijam się i dlatego też tu jestem.

Jak wjeżdżałeś do Tarnobrzega serce mocniej zabilo?

Zawsze tak jest i chyba już tak zostanie. Do Tarnobrzega zawsze miło się wraca, mam ogromny sentyment do tego miasta, do tych ludzi. Żyło mi się tutaj świetnie, doskonale się tutaj czułem. Tarnobrzeg to szczególne dla mnie miejsce.

Sporo się zmieniło w klubie od twojego wyjazdu. 

Przede wszystkim szatnie są pod trybunami, to jest ogromna zmiana, my się jeszcze w starej hali przebieraliśmy. Widać, że tu wszystko idzie w dobrym kierunku, prezes Dziedzic wyciągnął klub z kryzysu po tych wszystkich zawirowaniach. Wydaje się, że teraz sytuacja się ustabilizowała. Śledzę wyniki Siarki, mocno jej kibicuje i życzę jak najlepszych wyników.

Dziękuje za rozmowę.

Ja tez dziękuje i proszę pozdrów wszystkich kibiców Siarki.