shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

SIARKOWE LICZBY

Koniec roku to czas na różnego rodzaju podsumowania i analizy. Postanowiliśmy się więc przyjrzeć dokonaniom piłkarzy Siarki w zakończonej niedawno rundzie jesiennej. Nasze podsumowanie zdominowały liczby, za pomocą których – mamy taką nadzieje – będziecie mogli sami wyciągnąć wiele wniosków na temat tego jak zaprezentowała się nasza drużyna i poszczególni zawodnicy minionej jesieni. Zapraszamy do lektury życząc sobie i wam wszystkim by w 2020 roku siarkowcy „wykręcili” znacznie lepsze liczby.

1620 – to maksymalna liczba minut, jakie mógł rozegrać jesienią piłkarz występujący w grupie czwartej trzeciej ligi. W naszym zespole jedynym zawodnikiem, który rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze minut jest bramkarz Hieronim Zoch. Kolejni w tej klasyfikacji są: Krzysztof Ropski (1616), Sebastian Duda (1525) Jakub Głaz (1417).

640 – tyle fauli odgwizdanych zostało w jesiennych meczach Siarki. Średnio sędziowie używali gwizdka 35,5 raza na mecz. Najwięcej fauli odgwizdali w meczu Stal Kraśnik – Siarka (47), najmniej w meczu Podhale – Siarka (23).

326 – to liczba fauli popełnionych przez rywali na zawodnikach Siarki. Średnia fauli naszych przeciwników w starciach z Siarką to: 18 na mecz. Najczęściej przepisy przekroczyli piłkarze Podlasia (24), oraz Motoru (23) i Stali Kraśnik (22), najrzadziej: Podhala (10), Orląt (11) i Chełmianki (13).

314 – to liczba fauli popełnionych przez naszych piłkarzy. Siarkowcy przepisy przekraczali średnio 17 razy na mecz. Najwięcej fauli piłkarze Siarki popełnili w meczu ze Stalą Kraśnik (25) i Koroną II (23), najmniej z Jutrzenką (10) i Wisłą Puławy (12).

251 – to liczba wszystkich strzałów oddanych przez przeciwników Siarki w rundzie jesiennej. Rywale strzelali średnio co 6,5 minuty, 14 razy na mecz. Najwięcej strzałów oddali gracze Hutnika (26), Podhala (22) i Wisły Sandomierz w Sandomierzu (22), najmniej: Avii (7), Sokoła (7) i Hetmana (8).

232 – to liczba wszystkich strzałów oddanych jesienią przez naszych piłkarzy. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego strzelali średnio co 7 minut, 13 razy na mecz. Najwięcej strzałów Siarka oddała w Radzyniu Podlaskim (25) i z Wólczanką (20), najmniej z Wisłą w Sandomierzu (6) i z KSZO (7).

172 – tyle sytuacji bramkowych stworzyli sobie w rundzie jesiennej nasi piłkarze. Daje to średnią 9,5 sytuacji na mecz. Zielono-czarno-żółci zagrażali bramce rywali średnio co 9,5 minuty. Najwięcej sytuacji bramkowych Siarka stworzyła w Radzyniu Podlaskim (20) i z Jutrzenką (16), najmniej z Wisłą w Sandomierzu (2), z KSZO (3) i z Motorem (4).

147 – tyle klarownych sytuacji bramkowych stworzyli sobie rywale w meczach z Siarką. Pod bramką Zocha „śmierdziało golem” średnio co 11 minut, 8 razy na mecz. Najwięcej sytuacji bramkowych wypracowały sobie: Wisła w Sandomierzu (16), Podhale (14) i Hutnik (13). Najmniej: Avia (2), Sokół (3) i Hetman (4).

102 – tyle ligowych meczów „wykręcił” w barwach Siarki Krzysztof Ropski. Z obecnej kadry Siarki to pod tym względem najbardziej doświadczony gracz. Kolejni są: Jakub Głaz (96) i Mateusz Janeczko (71). Niewykluczone, że licznik „Ropy” na tej liczbie się zatrzyma, bowiem całkiem realny jest jego zimowy transfer.

93 – tyle celnych strzałów oddali piłkarze Siarki jesienią. Nasi strzelali celnie średnio co 17,5 minuty, 5 razy na mecz. Najwięcej celnych strzałów Siarka oddała w Radzyniu Podlaskim (11), oraz w meczach z Jutrzenką (9) i Avią (9). Najmniej: w Sandomierzu (0), Ostrowcu (1) i Nowym Targu (2).

86 – tyle celnych strzałów oddali rywale na bramkę Siarki. Zoch musiał więc bronić strzały średnio co 19 minut, prawie 5 razy na mecz. Najwięcej strzałów celnych oddali gracze Hutnika (10) i Wisłoki (8). Najmniej: KSZO (2), Stali (2), Sokoła (3), Hetmana (3) i Avii (3).

64 – tyle strzałów obronił jesienią nasz bramkarz. Daje mu to 74 procentową skuteczność.

58 – tyle strzałów oddał najaktywniejszy pod tym względem w naszej drużynie Ropski. „Ropa” strzelał średnio co 29 minut. Innymi zawodnikami często strzelającymi na bramkę byli jesienią: Mateusz Janeczko (36 uderzeń) i Paweł Mróz (20).

48 – tyle razy faulowany był tej jesieni Mateusz Janeczko. „Guziora” rywale faulowali średnio co 24,5 minuty. Pozostali często faulowani to: Bartłomiej Wiktor (34 razy) i Kamil Kargulewicz (31).

37 – tyle razy faulował przeciwników Bartłomiej Wiktor. Nasz waleczny środkowy pomocnik faulował średnio co 27 minut. Do najczęściej faulujących należą jeszcze: Ropski (32 faule), Piotr Kasperkiewicz (31) i Kargulewicz (30).

34 – tyle pozycji strzeleckich swoim kolegom wypracował Mateusz Janeczko. Kolejni w tej klasyfikacji są: Jakub Głaz (15), Bartosz Sulkowski (15) i Krzysztof Ropski (9).

33 – tyle razy celnie strzelał na bramkę rywali Krzysztof Ropski. „Ropa” w światło bramki strzelał więc co 49 minut. Drugi pod względem liczby celnych strzałów jest Paweł Mróz (9 razy), następni są: Adrian Gębalski (7) i obrońca Patryk Kapuściński (7)

27 – tyle punktów Siarka zdobyła jesienią. Dało jej to ósme miejsce w tabeli, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań działaczy i kibiców.

27 – tyle Siarka zdobyła jesienią goli. Dysponujemy więc czwartą ofensywą w lidze. Tylko trzy ekipy (Korona II, Hutnik, Motor) strzeliły więcej bramek niż Siarka.

22 – tyle goli Siarka straciła. Lepszych pod tym względem było od Siarki osiem zespołów.

21 – z tylu piłkarzy skorzystał jesienią trener Opaliński.

18 – to liczba rozegranych przez Siarkę meczów jesienią. We wszystkich zagrali jedynie Hieronim Zoch i Krzysztof Ropski.

16 – tyle goli strzelił najlepszy snajper Siarki Krzysztof Ropski, co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców trzeciej ligi grupy czwartej. Sam Ropski ma więcej goli niż zespoły Jutrzenki, Chełmianki i Orląt. W innych grupach także nie brakuje wyborowych strzelców. W trzeciej w klasyfikacji strzelców prowadzi 22-letni Mariusz Idzik (13 goli) z Ruchu Chorzów, w grupie drugiej najlepszy jest 24-letni Żebrowski z KKS Kalisz (19 goli z czego 5 z karnych), w grupie pierwszej najlepszym snajperem jest 24-latek Damian Warchoł z Pelikana Łowicz (17 goli – 2 z karnych), imponuje też skutecznością Bartłomiej Maćczak z Sokoła Aleksandrów (16 goli z czego aż 5 z karnych).

13 – tyle goli Siarka strzeliła po uderzeniach głową. Dla porównania w poprzednich rozgrywkach w całym sezonie w ten sposób siarkowcy zdobyli zaledwie cztery gole.

12 – tyle goli Siarka zdobyła po stałych fragmentach gry, w całym poprzednim sezonie z tak strzelonych goli cieszyliśmy się dziesięć razy.

10 – tyle kartek żółtych zobaczył jesienią Jakub Głaz.

8 – tylu piłkarzy Siarki tej jesieni wpisało się na listę strzelców

8 – tyle asyst zanotował jesienią Mateusz Janeczko. To zdecydowanie najlepszy wynik w naszym zespole. Kolejni w tej klasyfikacji są: Sulkowski (4) i Michał Fornek (3).

6 – tylko tyle celnych strzałów (na 36 prób) oddał jesienią Mateusz Janeczko. Nad tym elementem „Guzior” musi zdecydowanie popracować.

4 – tyle goli straciła Siarka po SFG, w poprzednim sezonie w ten sposób dała sobie wbić gola dziewiętnaście razy.

3 – tylko tyle goli Siarka strzeliła w rundzie spoza pola karnego.

3 – tylko tyle kluczowych, otwierających drogę do bramki podań wykonał środkowy pomocnik Kasperkiewicz. Dla porównania tylko w meczu z Jutrzenką cztery takie zagrania zanotował Świderski, podobną liczbę „wykręcił” w meczu z Sieniawą Wiktor.

0 – tyle naliczyliśmy celnych strzałów w wykonaniu Artura Lenartowskiego. Były zawodnik Korony Kielce grał na pozycji „8” oraz „10”, a mimo to przez 1111 minut nie oddał ani jednego celnego strzału. W tym elemencie niewiele lepsze „osiągi” mają pozostali środkowi pomocnicy: Kaspierkiewicz (4), Wiktor (4) i Pyrdek (3), który jednak grał dużo mniej od pozostałych.