shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Sezon czas zacząć!

Już jutro Siarka rozegra swój pierwszy od 147 dni mecz o ligowe punkty. Na inaugurację sezonu, tak samo jak przed rokiem, czeka nas mecz przyjaźni. Tym razem jednak padło nie na Wisłę Sandomierz, a Wisłokę Dębica.

Jak wyglądali podopieczni Dariusza Kantora w minionym sezonie ? ‘’Blancoverde’’ w minionej kampanii ostatecznie uplasowali się na 10. miejscu. Ich najlepszym strzelcem był Dawid Sojda, oraz kapitan – Damian Łanucha. Obaj zanotowali po 4 trafienia w przeciągu całego – skróconego przez pandemię – sezonu. Jak łatwo wywnioskować, w Dębicy nie ma wyróżniającego się skutecznością snajpera, o czym świadczy zdobycie raptem 22 bramek w 19 meczach. Co ciekawe jednak, bramki zdobywało aż 10 zawodników. Na uwagę zasługuje też fakt, że Wisłoka straciła zaledwie 14 bramek, co stanowi najlepszy pod tym względem wynik w lidze. Jeżeli już mowa o bramkach, to warto przeanalizować dyspozycję Wisłoki w przedsezonowych sparingach. ‘’Biało-zieloni’’ rozegrali mecze towarzyskie z Głogovią, Izolatorem Boguchwała, Wolanią Wolanów, Igloopolem Dębica, Tarnovią Tarnów, BKS Bochnią, Unią Tarnów i Legionem Pilzno. We wszystkich ośmiu spotkaniach podopieczni Dariusza Kantora zdobyli aż 20 bramek, tracąc przy tym tylko 3. Ich bilans gier sparingowych wygląda bardzo przyzwoicie (6-1-1). Warto rozpatrzeć również poczynania Wisłoki na rynku transferowym. Celem klubu było odmłodzenie kadry, o czym świadczy włączenie do składu dwóch młodych bramkarzy – Damiana Prusa (17 lat), oraz Wiktora Kopalę (15 lat). Dodatkowo, rywalizację na treningach zwiększyło trzech 16-latków włączonych do pierwszego zespołu – Kacper Kozioł, Kamil Potyrała, oraz Gracjan Orłowski. Wychodząc poza Parkową 1, Wisłoka pozyskała tylko jednego zawodnika. Jest nim 20-letni napastnik – Tomasz Palonek, który do Dębicy trafił z Podhala Nowy Targ. Dodatkowo, Wisłoka doszła do porozumienia z JKS Jarosław w kwestii przedłużenia wypożyczenia z Sebastianem Pawlakiem, a także wykupiono Dariusza Partyke z Avii Świdnik. Kontrakt przedłużył również bramkarz – Tomasz Libera. Natomiast z klubem pożegnał się były piłkarz m.in. Siarki – Kacper Maik. Ostatnim tematem, który warto przeanalizować jest nasz bezpośredni bilans gier z Wisłoką. W zeszłym sezonie, udało się rozegrać spotkanie tylko w Tarnobrzegu. Zakończyło się ono podziałem punktów, który Wisłoce zagwarantował Sebastian Fedan zaliczając wyrównujące trafienie w 90 minucie. W przekroju ostatnich 30 lat, Siarka z Wisłoką mierzyła się aż 17 razy. Bilans spotkań wynosi 7-7-3 na korzyść tarnobrzeskiej drużyny. We wszystkich meczach padło 41 bramek (21-20 dla Siarki), co daje nam średnio 2,41 gola na mecz. Ostatni mecz, w którym nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia miał miejsce w Dębicy, 28 lat temu.

A co słychać w naszym zespole? Najważniejsza informacja jest taka, że oprócz kontuzjowanego od dłuższego czasu Bartka Wiktora i narzekającego na uraz Michała Burego – wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Opalińskiego.

Początek spotkania o godzinie 17:00. Wszystkich zapraszamy na stadion, liczba miejsc ograniczona, na trybuny może tym razem wejść maksymalnie 999 osób.