„Ropa” SHOW

Siarka w meczu piątej kolejki pokonała Chełmiankę 4:1 i nadal jest liderem trzeciej ligi. Kolejny raz błysnął Krzysztof Ropski. 22-letni napastnik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i ma już w tym sezonie na koncie dziesięć trafień!

Ropski otworzył wynik w 13 minucie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Jeneczki. Goście wyrównali zaraz po przerwie. Po szybkiej kontrze, Zocha pokonał Maciej Kraśniewski. Piłkarze Chełmianki grali bardzo dobrze, ale nie mieli szczęścia. Ich problemy zaczęły się w 55 minucie. W odstępie 73 sekund dwie żółte kartki zobaczył Przemysław Kwiatkowski i osłabił swój zespół. Zdekompletowanych gości ukarał kapitalnym uderzeniem Kamil Kargulewicz. Dzieła  zniszczenia dokonał Ropski wykorzystując idealne centry Janeczki i Fornka.

Siarka – Chełmianka 4:1 (1:0)
Ropski 13′, 76′, 90′, Kargulewicz 72′ – Kraśniewski 48′

Siarka: Zoch, Głaz, Kapuściński, Duda, Sulkowski (25’Kowalik), Lenartowski (58’Wiktor), Kasperkiewicz, Kargulewicz (88’Fornek), Mróz (69’Gębalski), Janeczko (77’Świderski), Ropski.