shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Rewelacyjny beniaminek

Rewelacyjnie spisujący się beniaminek z Torunia będzie rywalem Siarki w 11 serii spotkań drugiej ligi.

Torunianie po dziesięciu kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli i są największą pozytywną niespodzianką pierwszej fazy rozgrywek. Podopieczni Rafała Góraka przegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie (w Wejherowie) i mają już w tym sezonie wygrane nad Stalą Stalowa Wola, ROW, Górnikiem Łęczna, Pogonią Siedlce, Zniczem Pruszków i Błękitnymi Stargard. Elana zremisowała też z Widzewem, Rozwojem i Resovią.

Drużyna z Torunia to zespół bez gwiazd. Najbardziej znanym i ogranym w lidze zawodnikiem jest Artur Lenartowski (80 występów w Ekstraklasie), który tworzy parę środkowych pomocników z innym doświadczonym graczem Mariuszem Kryszakiem (grał w Bytovii, Chojnicach i Olimpii Grudziądz). W kadrze zespołu jest wychowanek tarnobrzeskiego klubu Mateusz Stąporski, który nie miał okazji zagrać w pierwszym zespole Siarki. Mateusz w Toruniu występuje od wiosny tego roku i ostatnio jest zawodnikiem wchodzącym z ławki. Za strzelanie bramek odpowiada przede wszystkim Filip Kozłowski, który z sześcioma golami przewodzi klasyfikacji na najlepszego snajpera ligi (wspólnie z Szyszem, Balickim i Paluchowskim).

W naszym zespole poprawiła się sytuacja kadrowa. Wykluczony jest występ kontuzjowanych od dłuższego czasu Księżniakiewicza, Cupriaka, Kabały i Borunia. Do zdrowia natomiast szybko wracają Kubowicz i Bierzało – być może obaj będą do dyspozycji trenera Gąsiora. Po karencji za żółte kartki wraca do zespołu Mateusz Janeczko.

Sędzią spotkania będzie pan Rafał Rokosz z Katowic. Początek meczu o godzinie 16:00.