shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Przedostatni mecz jesieni. Siarka gra z Bełchatowem.

To już przedostatnia tej jesieni możliwość zobaczenia w akcji piłkarzy Siarki na własnym stadionie. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora w sobotę zmierzą się z GKS Bełchatów.

Zwraca uwagę niewielka liczba straconych goli przez ekipę z Bełchatowa. GKS pod tym względem jest najlepszy w lidze, bramkarz Paweł Lenarcik tylko dziesięć razy wyciągał piłkę z siatki i tej jesieni aż dziesięć meczów zakończył z czystym kontem. Ekipa z Bełchatowa w niemal każdym spotkaniu skupia się głównie na przeszkadzaniu rywalom, oddaje pola i czeka na swoje szanse. Spośród drużyn czołówki bełchatowianie strzelili zdecydowanie najmniej goli. Ostrożna i defensywna taktyka póki co zdaje egzamin, bowiem sobotni rywale Siarki zajmują po 18.kolejkach wysokie piąte miejsce. Najwięcej w grze Bełchatowa zależy od postawy takich piłkarzy jak: Bartłomiej Bartosiak, Damian Michalski, Emile Thiakane i Bartosz Biel. Ten ostatni strzelił w tym sezonie 6 goli ale w Tarnobrzegu nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

W ekipie Siarki nastroje nie są najlepsze, ale trudno się spodziewać, żeby po 11 meczach bez zwycięstwa było inaczej. Trener Gąsior nadal nie ma komfortu w postaci zdrowej i szerokiej kadry. Na mniejsze lub większe urazy narzekają Radulj, Kubowicz, Janeczko, Drobot, Maik, kontuzje wciąż leczą Kabała, Cupriak i Księżniakiewicz. Mimo porażki w Chorzowie i serii meczów bez zwycięstwa nadal nie doszło do nerwowych ruchów w klubie. Gra Siarki jest znacznie lepsza niż kilka tygodni temu, wyników jednak wciąż nie ma. W Chorzowie na Cichej z niezłej strony spisali się młodzi Sitek i Galara. Mimo straty dwóch goli całkiem poprawnie zagrała nasza defensywa, wciąż jednak brakuje siły rażenia i skuteczności pod bramką rywali. Nasza drużyna nie strzeliła gola od czterech meczów. Czy w sobotę wróci skuteczność i poprawią się humory sympatyków Siarki? Na to liczymy. Mimo że z Bełchatowem od dawna nie wygraliśmy, jest to absolutnie rywal w naszym zasięgu.