Ilość : 0
Razem : 0,00
Zobacz koszyk Zamówienie

Pokaźne zwycięstwo z Wieczystą.

W drugim tegorocznym sparingu podopieczni trenera Becelli zmierzyli się na stadionie krakowskiej Prądniczanki z czołową drużyną 3 ligi grupy IV – Wieczystą Kraków. Siarkowcy pokonali żółto-czarnych 4:1 po bramkach Stefanika, Hrnciara, Rogali i Kwaśniewskiego.

Choć wynik wydaje się jednoznacznie oddawać przebieg meczu, to wcale tak nie było. Momentami to podopieczni Dariusza Marca wyglądali na tle Siarkowców lepiej, ale konkrety były po naszej stronie. Wynik meczu otworzył Marcin Stefanik, pewnie pokonując z rzutu karnego golkipera Wieczystej. Jedenastkę wywalczył Marcel Tyl. Zbyt wiele w pierwszej połowie pod bramką rywali się jednak nie działo. Odnotować należy jeszcze strzał obok słupka Cichockiego, czy celne uderzenie Kamila Adamka w pierwszych minutach sparingu.

Druga połowa przyniosła nam dużo więcej goli, choć czy można powiedzieć, że emocji też było wiele? Raczej nie. Już na samym początku drugiej odsłony wynik podwyższył Lukas Hrnciar pewnym strzałem z rzutu karnego, którego wywalczył podcinany przez bramkarza rywali Krzysztof Zawiślak. Spotkanie trochę straciło na dynamice i atrakcyjności. Siarkowcy raczej nie kreowali zbyt wielu sytuacji, a gospodarze bili głową w mur. Kolejna bramka padła 30 minut później, w 76 minucie, gdy Rogala fantastycznym strzałem z dystansu na dalszy słupek pokonał golkipera trzecioligowca. Prowadzenie podwyższył Piotr Kwaśniewski bardzo ładnym uderzeniem z powietrza, również sprzed pola karnego. W ostatniej akcji meczu z błędu Muzyka skorzystał Karol Danielak, który jeszcze w tym sezonie zagrał w 14 meczach ekstraklasy. Choć Muzyk popełnił błąd w ostatniej akcji, to i tak za ten mecz można go wyróżnić.

BRAMKI: Danielak 90′ – Stefanik 19′ (k)., Hrnciar 46′ (k)., Rogala 76′, Kwaśniewski 86′.

I POŁOWA SKŁAD: Muzyk – Stefanik, Bierzało, zawodnik testowany – Sulkowski, zawodnik testowany, Tyl, zawodnik testowany – Sumara, Adamek, Cichocki.

II POŁOWA SKŁAD: Muzyk – zawodnik testowany (Furman 72′), Chmelenko, Bieniarz – zawodnik testowany, Kaliniec, zawodnik testowany, Kwaśniewski – Hrnciar, Zawiślak, Rogala (Krempa 80′).