Podsumowujemy piłkarską jesień (1)

Runda jesienna już za nami, rozpoczynamy więc taki mały cykl podsumowań. Zaczynamy dziś od powspominania strzelonych przez naszych piłkarzy bramek i małego przeanalizowania naszego dorobku strzeleckiego.

Siarka strzeliła tej jesieni 39 goli, co daje średnią prawie dwóch bramek na mecz. Pod względem zdobyczy bramkowych jesteśmy tylko za Wisłą Puławy (54), Avią (46) i Wólczanką (43). Może nas jeszcze w tej klasyfikacji wyprzedzić Stal Stalowa Wola, która ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz w Łagowie.

Zdecydowanie lepiej w ofensywie nasi piłkarze wyglądali w drugiej części rundy. Siarka strzelała gole w 16 spotkaniach tej jesieni, cztery mecze zakończyła bez bez zdobyczy bramkowej, z czego trzy to trzy pierwsze mecze tego sezonu. Od 12 spotkań Siarka strzelała przynajmniej jednego gola. Na 9 ostatnich meczów, aż 8 Siarka kończyła z przynajmniej dwiema bramkami strzelonymi.

Próżno szukać zawodnika Siarki w czołówce klasyfikacji strzelców. Od trójki naszych najlepszych strzelców, wyżej w tej klasyfikacji jest 18 piłkarzy.

Na listę strzelców tej jesieni wpisało się 11 naszych zawodników. Oto ich dorobek bramkowy:

6 – Janeczko, Kargulewicz, Gajewski
5 – Wolski, Bałdyga
3 – Bierzało
2 – Józefiak, Rogala, Mróz
1 – Sulkowski, Wdowiak

A tak wygląda klasyfikacja asyst wśród piłkarzy Siarki.

1 – Kowalik, Bury

Częściej cieszyliśmy się z goli naszych piłkarzy w pierwszej (22 gole), niż w drugiej połowie (17)

Najczęściej Siarkowcy wpisywali się na listę strzelców między 16 a 30 minutą (9), najrzadziej między 61 a 75 minutą (4).
15 goli zdobyliśmy ze stałych fragmentów gry, niemal połowa z nich to gole z rzutów karnych (7).
Przede wszystkim strzelaliśmy prawą nogą (25), zdecydowanie rzadziej lewą (8) i głową (6). Bardzo mało też goli strzelaliśmy zza pola karnego (4). Co ciekawe w ten sposób aż trzy gole strzeliliśmy w Wiązownicy.