Pierwsza sparingowa porażka

Dziś o 13:00 Siarkowcy rozegrali kolejny sparing przed rundą wiosenną. Zagrali w Rącznej, czyli w miejscu, z którym mają całkiem niezłe wspomnienia związane z poprzednim sezonem. Tym razem rywalem była ekstraklasowa Cracovia. Choć podopieczni Jacka Zielińskiego wczoraj inaugurowali rundę wiosenną na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju poprzez zwycięstwo 2:0 z Górnikiem Zabrze, to ich dzisiejsze zestawienie wcale nie było wyjątkowo rezerwowe. Oczywiście – ci, którzy wczoraj grali w 1. składzie w sparingu nie zagrali, ale i tak na przeciw naszym zawodnikom wyszedł m.in. Makuch, Oshima, Myszor, czy wielu innych piłkarzy, którzy dla trenera Zielińskiego są niezwykle istotni. Dla naszej drużyny był to więc prawdziwy sprawdzian.

Choć pierwsze minuty należały do gospodarzy, to Siarkowcy pierwsi wyszli na prowadzenie. W 15 minucie na strzał z dystansu zdecydował się testowany napastnik i dał prowadzenie naszej drużynie. Właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, którą wygraliśmy 1:0. Niestety druga odsłona należała do podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego, choć my bez słowa w drugiej połowie nie byliśmy. Ostatecznie jednak wyżej notowany rywal zdołał doprowadzić do wyrównania, a potem zwyciężyć w sparingu. Bramki dla Pasów zdobyli Jodłowski i Śmiglewski.

BRAMKI: Jodłowski 59′, Śmiglewski 79′ – zawodnik testowany 15′

SKŁAD SIARKI W 1 POŁOWIE: Muzyk – testowany, Bierzało, Stefanik – Kwaśniewski, Kaliniec, Cichoń, Sulkowski – Cichocki, testowany, Zawiślak.

SKŁAD SIARKI W 2 POŁOWIE: Muzyk – Bieniarz, Bierzało, Stefanik – Kwaśniewski, Tyl, Cichoń, testowany – Cichocki, testowany, Zawiślak.

Dodatkowo od 60 minuty w naszych barwach zagrali jeszcze Yatsenko, Chmelenko, Mróz, Hrnciar, a także dwóch zawodników testowanych.