shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Ośmiu piłkarzy na liście transferowej

W poniedziałek siarkowcy po krótkim okresie odpoczynku wrócili do treningów. Ośmiu piłkarzy dostało wolą rękę w poszukiwaniu klubów: Tomasz Skwarek, Leonard Zmarzlik, Piotr Miszczuk, Mateusz Janeczko, Sebastian Duda, Gabriel Skrzypek, Patryk Wdowiak i Dawid Orzechowski.

Tomasz Skwarek grał w Siarce w kategoriach U-19 i w rezerwach klubu.

Leonard Zmarzlik przyszedł do klubu 1,5 roku temu z SMS-u Łódź. W tym sezonie raptem 2 razy wchodził z ławki (dwukrotnie z Orlętami), w poprzednim zagrał 15 meczów i zaliczył 2 asysty. W minionym sezonie był kluczową postacią drużyny juniorów starszych w lidze makroregionu.

Piotr Miszczuk do Siarki przyszedł zimą z Drukarza Warszawa, grał też w młodzieżówkach Polonii. W koszulce Siarki w pierwszej drużynie tylko jeden krótki występ w derbowym meczu na wiosnę ze Stalą Stalowa Wola.

Mateusz Janeczko w barwach Siarki zagrał łącznie 131 razy (127 w lidze, 4 w Pucharze Polski), zdobył 18 goli i dołożył ponad 20 asyst.

Sebastian Duda Siarkę reprezentował łącznie w 111 spotkaniach, podczas to których zdobył jedną (ale za to jaką!) bramkę w meczu z Podlasiem Biała Podlaska w tym sezonie.

Gabriel Skrzypek w barwach Siarki zagrał łącznie w 28 meczach. Zdobył w nich jedną, całkiem ładną bramkę z Jutrzenką Giebułtów, a także dołożył 2 asysty. Nasz wychowanek w tym sezonie zagrał 6 razy i asystował w wyjazdowym meczu z Tomasovią. 20-latek występował na pozycji lewego skrzydłowego, a także wahadłowego.

Patryk Wdowiak to kolejny z naszych wychowanków, którzy opuszczą latem nasze szeregi. Wiosnę spędził on na wypożyczeniu w Pogoni Staszów.

Orzechowski minioną rundę spędził na wypożyczeniu w trzecioligowych Czarnych Połaniec. 20-latek w barwach Siarki w tym sezonie zagrał 2 razy.

 

Jeśli chodzi o plan przygotowań Siarki, to ze względu na upalne temperatury treningi będą się odbywać raz w tygodniu. W sobotę zmierzymy się z Garbarnią Kraków na obiekcie rywala, po czym rozpoczniemy krótki, ale dość intensywny obóz przygotowawczy w Wieliczce. Przygotowania zwieńczymy meczem sparingowym z Puszczą Niepołomice na tydzień przed inauguracją ligi (ta już 16.07 ze Zniczem Pruszków przy AN2).