shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Nieobliczalny Znicz kolejnym rywalem Siarki

Już jutro nasz zespół zagra swój szósty mecz w tym sezonie. O kolejne ligowe punkty podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora powalczą w Pruszkowie.

Znicz to taka specyficzna drużyna, która w tym sezonie nie potrafiła zdobyć punktu w dwóch meczach u siebie, ale też nie przegrała żadnego z trzech meczów wyjazdowych.

Piłkarze z Pruszkowa odnieśli zwycięstwa w Rzeszowie nad Resovią (1.kolejka) i w Siedlcach z Pogonią (5.kolejka), przegrali w Pruszkowie z Elaną (2.kolejka) oraz Błękitnymi Stargard (4.kolejka) i wywalczyli cenny remis w Łodzi z Widzewem (3.kolejka). Po pięciu meczach zespół Andrzeja Prawdy z siedmioma punktami na koncie zajmuje jedenaste miejsce.

Na osiem strzelonych bramek aż trzy to dzieło obrońcy Marcina Bochenka, który występował w Siarce w sezonie 2014/15. Po dwa gole strzelili Patryk Kubicki i Adrian Małachowski.

Latem w zespole z Pruszkowa nie doszło do zbyt wielu zmian w kadrze. Przede wszystkim do zespołu dołączyli zawodnicy doświadczeni i ograni. Do Pruszkowa zawitali latem wspomniany wcześniej Bochenek (poprzednio Polonia Warszawa), doświadczeni pomocnicy: Jakub Kabała (Ursus Warszawa) i Przemysław Kocot (ŁKS Łódź) oraz napastnik Dariusz Zjawiński (Pogoń Siedlce). Z ubytków warto odnotować transfer Kamila Włodyki, który przeszedł do Gryfa Wejherowo.

W poprzednim sezonie oba mecze Siarki ze Zniczem skończyły się wygranymi naszych piłkarzy 3:1. W Pruszkowie Siarka w ostatnich latach potrafiła wygrać 4:0 ale i przegrać 0:4, dlatego każdy wynik środowego starcia jest możliwy.

W zespole Siarki nikt nie pauzuje za kartki, prawdopodobny jest powrót do składu Aleksandra Drobota, który nie narzeka już na żadne dolegliwości.

Początek meczu Znicz – Siarka zaplanowano na godzinę 19:00. Sędzią spotkania będzie Łukasz Karski ze Słupska . Przypominamy, że transmisję na żywo można obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2018-2019/166695-MKS-Znicz-Pruszkow-Siarka-Tarnobrzeg-6-kolejka.htm

Koszt to 12 PLN, z czego 40% trafi do naszego klubu.

 

Skrót meczu z 2015 roku:

 

Skrót meczu z jesieni 2017:

 

foto: Tomasz Sokołowski