Nareszcie!

Wreszcie się udało. Po pięciu przegranych meczach Siarka znów wywalczyła komplet punktów. Zasłużenie pokonała przed własną publicznością Legionovię 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Dawid Kubowicz i Krzysztof Ropski.

Od początku spotkania Siarka była zespołem zdecydowanie lepszym. Pierwszy gol padł w 8 minucie. Po centrze z rzutu rożnego piłkę do siatki w dość nietypowy sposób skierował Dawid Kubowicz. Siarka miała kolejne szanse, zmarnowane między innymi przez Kamila Radulj i Mateusza Janeczko. Goście rzadko zagrażali bramce Krystiana Krupy, który jednak zachował koncentracje w najważniejszym momencie. Zaraz po przerwie, wprowadzony na boisko Szumilas groźnie strzelał, ale Krupa obronił to uderzenie nogami. Rozstrzygnięcie padło w 76 minucie, wynik meczu ustalił Krzysztof Ropski, pewnie pokonując bramkarza gości strzałem z kilku metrów.

Wreszcie można po meczu z czystym sumieniem pochwalić naszych zawodników. Bardzo pewnie w bramce zagrał Krupa, liderem formacji defensywnej był świetnie dysponowany Dawid Kubowicz. Bardzo dobrze długimi fragmentami grał Grzegorz Płatek, aktywnością imponował Kamil Radulj (8 strzałów w całym meczu), nieuchwytny był momentami dla obrońców rywali Mateusz Janeczko. Obiecujące 11 minut zanotował też debiutujący w zespole seniorów Kamil Woźniak.

Siarka Tarnobrzeg – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

1:0 Kubowicz (8′)
2:0 Ropski (76′)

Siarka: Krupa, Grzesik, Kubowicz, Witasik, Witkowski, Janeczko (77′ Broź), Kabała, Płatek, Radulj, Cupriak (79′ Woźniak) Ropski.

Legionovia: Kochalski, Waleńcik, Wojcinowicz (64′ Grzelak), Nemanič, Ostrowski, Leleno, Zaklika (86′ Skwarczek), Janković, Mazurek, Więdłocha (79′ Kuśmierek), Vasilj (46′ Szumilas).

żółte kartki: Kabała, Witasik, Janeczko – Vasilj, Ostrowski, Skwarczek.
czerwona kartka: Maciej Ostrowski (74. minuta, Legionovia, za drugą żółtą).

sędziował: Robert Marciniak (Kraków).