Lider pokonany!

Po bardzo dobrym meczu nasi piłkarze pokonali lidera 3 ligi Wisłę Puławy 2:1. To pierwsze zwycięstwo Siarki na własnym boisku w tym sezonie.

Mecz zaczął się od wymiany ciosów z obu stron. W 14 minucie goście przeprowadzili akcję prawą stroną boiska i po dośrodkowaniu w pole karne, faulu Michała Burego na Adrianie Paluchowskim dopatrzył się arbiter Grzegorz Jabłoński. Nawet piłkarze z Puław byli mocno zaskoczeni decyzją sędziego. Rzut karny pewnie wykonał Łukasz Kacpczycki, Maciej Kowal choć wyczuł intencje strzelca nie dał rady zatrzymać piłki. Strata bramki nie zdeprymowała tym razem siarkowców, którzy atakowali z animuszem. W 25 minucie po zagraniu Rogali ręką w polu karnym zagrał obrońca Wisły i sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na gola przez byłego piłkarza Wisły Bartosza Sulkowskiego. W pierwszej połowie więcej goli nie padło, mimo że sytuacji z obu stron nie brakowało. Po przerwie mecz nie obfitował już w dużo okazji strzeleckich. Decydujący cios Siarka zadała w 77 minucie. Indywidualną akcją popisał się Kargulewicz, który strzelił z ostrego kąta i trafił między nogami bramkarza do siatki gości. Puławianie mogli doprowadzić do remisu ale w końcówce strzał głową jednego z nich kapitalnie obronił Kowal.

Siarka – Wisła 2:1 (1:0)
Sulkowski 25′ (k), Kargulewicz 77′ – Kacpczycki 14′ (k)

Siarka: Kowal, Bury, Duda, Bierzało, Sulkowski, Tabor, Rogala, Wolski (65’Mróz), Wdowiak (72’Gessner), Kargulewicz (90’Skrzypek), Bałdyga (46’Gajewski)