shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Kowalski, Świętek i Milcarz na testach

Jakub Milcarz, Ernest Świętek, Jan Kowalski to trójka zawodników testowanych obecnie przez sztab szkoleniowy Siarki. 

Jan Kowalski nie jest dla kibiców Siarki postacią anonimową. Grał już w Siarce w latach 2013-14, kiedy to rozegrał 38 meczów strzelając w nich jedną bramkę. Kowalski po rozstaniu z Siarką grał w Granacie Skarżysko – Kamienna, Broni Radom i Wiernej Małogoszcz. Po problemach zdrowotnych, jesień spędził w czwartoligowym Zdroju Busko Zdrój gdzie w 13 meczach rundy jesiennej strzelił 3 gole i miał 10 asyst.

Ernest Świętek urodził się w 1998 roku, jest wychowankiem Wisły Kraków, a ostatnio występował w MKS Trzebinia. W sezonie 2017/18 zagrał w 34 meczach strzelając dwa gole.

Trenerzy przyglądają się też zawodnikom z myślą o kolejnych sezonach. Takim przyszłościowym graczem jest z pewnością utalentowany 16-letni obrońca Neptuna Końskie Jakub Milcarz, który także bierze udział w zajęciach pierwszego zespołu.

W tej chwili nikt nie narzeka na poważne urazy, z zespołem trenują do niedawna kontuzjowani: Duda, Ropski, Bierzało, Wawrylak i Świderski. Oprócz Wawrylaka wszyscy powinni być do dyspozycji trenera na sobotnie sparingi z KSZO i Pogonią Staszów.