Kolejny spadkowicz z pierwszej ligi pokonany

Po bardzo dobrym meczu Siarka pokonała na własnym stadionie spadkowicza z pierwszej ligi Olimpię Grudziądz 1:0. Jedynego gola w meczu fenomenalnym uderzeniem zdobył w drugiej połowie spotkania Kamil Radulj

W początkowych 20 minutach meczu Siarka mogła pokusić się o strzelenie przynajmniej trzech goli. Siarkowcy doskonale zaczęli mecz i zdominowali zaskoczonych tym faktem rywali. Potem mecz się wyrównał i swoje szanse wypracowali też goście, najbliżej szczęścia był groźnie strzelający z rzutu wolnego Papikjan. Po przerwie zespołem lepszym była Siarka. W 68 minucie na strzał z ponad dwudziestu pięciu metrów zdecydował się Kamil Radulj. Piłka trafiła idealnie w „okienko” i znakomicie broniący Wojciech Muzyk nie miał szans. Gospodarze dowieźli skromne prowadzenie do końca i zasłużenie zdobyli trzy punkty. Warto odnotować bardzo udany debiut w wyjściowym składzie Kacpra Maika i pierwszy występ niespełna 18-letniego Kamila Kargulewicza.

Siarka – Olimpia 1:0 (0:0)

1:0 Kamil Radulj (68′)

Siarka: Krupa, Głaz, Kubowicz, Nadolski, Duda, Drobot, Maik, Janeczko (63’Kargulewicz), Radulj (89’Woźniak), Ropski, Gębalski (89’Płatek)

Olimpia: Muzyk, Ciechanowski (86’Gabor), Nakrosius, Witasik, Wawszczyk, Marzec (67’Kita), Śmietanko (77’Wełna), Handzlik (76’Poręba), Papikjan, Kaczmarek, Hirsz

Sędzia: Bielawski (Katowice)

Żółte kartki: Radulj, Janeczko, Maik, Kaczmarek, Witasik, Kita, Nakrosius