Kolejny remis

Dzisiejsza potyczka z Avią Świdnik zakończyła się trzecim już z rzędu remisem 2:2. Więc choć od 3 kolejek nie mogliśmy cieszyć się z kompletu punktów, to po 9 meczach wciąż jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Mecz zaczął się dla nas idealnie. Do rzutu rożnego wyjątkowo podszedł Ivan Agudo, dośrodkował na raty piłkę, przedłużył ją Bierzało, a całą akcję zakończył Zawiślak i dał nam prowadzenie w 9 minucie. Niestety nie trwało ono najdłużej. Kilkanaście minut po tym zdarzeniu, a konkretniej w 27 minucie Avia otrzymała rzut wolny przed polem karnym, do piłki podszedł legendarny Wojciech Białek i choć najpierw uderzył w słupek to sędzia zdecydował o powtórzeniu stałego fragmentu gry i za drugim razem Białek już się nie pomylił. Na szczęście prowadzenie udało się odzyskać chwilę po przerwie. Faulowany w polu karnym gospodarzy był Tabor, a do futbolówki podszedł niezawodny Marcin Stefanik i zdobył 10 bramkę w tym sezonie. Wciąż jest liderem w klasyfikacji króla strzelców, choć nominalnie gra na pozycji środkowego obrońcy. Niestety pierwsza odsłona gry nie zakończyła się najlepiej. W 47 minucie rywala sfaulował w środku boiska Bałdyga i sędzia ku zaskoczeniu wielu zdecydował się na usunięcie młodzieżowca z boiska. Skutkuje to również tym, że najprawdopodobniej nie zobaczymy go w nadchodzących derbach. Fakt przewagi Avia wykorzystała 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy i już na tablicy wyników było 2:2. Ten wynik utrzymał się do końca meczu. Generalnie drugie 45 minut toczyły się pod dyktando Avii, która mimo to nie była w stanie sobie stworzyć zbyt dogodnej okazji na wygranie meczu. Z naszej strony oglądaliśmy w ataku bardzo niewiele, ale ciężko to uczynić grając w osłabieniu. Co jednak najważniejsze, najprawdopodobniej do derbów przystąpimy z pozycji lidera. Do zobaczenia przy AN2 25 września!

SKŁAD: Pietryga – Bierzało, Stefanik, Józefiak – Tabor, Tyl (Duda), Rogala (D’Apollonio), Sulkowski – Zawiślak, Bałdyga, Agudo (Mróz).