shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

JAK NIE TERAZ TO KIEDY?

Beniaminek Skra Częstochowa będzie jutrzejszym rywalem naszych piłkarzy. Pogrążona w kryzysie Siarka na wygraną w lidze czeka od końca sierpnia. Sobotni przeciwnicy to zespół zdecydowanie w zasięgu naszej drużyny. Czy wreszcie podopieczni Włodzimierza Gąsiora zagrają na miarę możliwości?

 

Skra to po 16 kolejkach 14 drużyna ligi. Do Siarki traci tylko punkt.  W poprzedniej kolejce beniaminek sprawił dużą niespodziankę wygrywając w Siedlcach z Pogonią. Skra dotychczas punktowała przede wszystkim na własnym boisku, gdzie rozegrała tylko pięć spotkań, z których wygrała trzy, jeden raz zremisowała a raz tylko przegrała. Własne boisko jest atutem Skry głownie dlatego, że mecze rozgrywane są na sztucznej murawie.

W zespole Skry nie ma gwiazd i zawodników znanych z gry na ekstraklasowych boiskach. Wyjątkiem jest Łukasz Hanzel (172 mecze w Ekstraklasie), który jednak jeszcze nie zdążył zadebiutować w drużynie. Trzy występy w Ekstraklasie ma Konrad Poprawa, Karol Tomczyk grał kiedyś w Widzewie, obce kibicom drugoligowej piłki nie jest z pewnością nazwisko Sebastiana Siwka. Najlepszym strzelcem zespołu (6 goli) jest Damian Nowak, mający za sobą dwa występy w Ekstraklasie kilka lat temu w barwach Podbeskidzia.

Sędzią spotkania będzie Jacek Lis z Katowic.