Festiwal karnych i pewna wygrana

Siarka Tarnobrzeg po dobrym meczu pokonała Jutrzenkę Giebułtów aż 6:1. Prowadzący to spotkanie arbiter Łukasz Szczołko podyktował dla naszego zespołu trzy rzuty karne.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami od ataków gospodarzy. Podobnie jak to miało miejsce w starciu z Wólczanką, bardzo aktywni byli od początku spotkania grający na lewej stronie Bartosz Sulkowski i Mateusz Janeczko. To właśnie po indywidualnej akcji i zagraniu tego drugiego, wynik meczu w 22 minucie otworzył Paweł Wolski. Chwilę później na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził gospodarzy Arkadiusz Gajewski finalizując dobrą centrę z rzutu wolnego Sulkowskiego. W 33 minucie błąd popełnił obrońca Jutrzenki i Gajewski znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, który w tej sytuacji ratował się faulem na naszym napastniku. Rzut karny pewnie wykorzystał Janeczko. Minęło pięć kolejnych minut i ponownie faulowany w polu karnym był Gajewski, który sam wykorzystał „jedenastkę”. Po przerwie Siarka szybko zdobyła piątego gola. Znowu w „szesnastce” gości przewracany był Gajewski i dobrze prowadzący zawody arbiter nie miał wątpliwości. Tym razem rzut karny wykorzystał Michał Bierzało. Siarka w drugiej połowie już nie forsowała tempa, ale sytuacji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało. Goście trzykrotnie pojawili się pod bramką Siarki i po ładnej akcji w 74 minucie zdobyli honorowego gola. Gapiostwo Bierzały wykorzystał Bartosz Kozieł. Wynik meczu ustalił tuż przed jego końcem wprowadzony kilka minut wcześniej Patryk Wdowiak. Wychowanek Siarki pokonał bramkarza gości sprytnym strzałem poprzedzonym efektowną indywidualną akcją.

Siarka – Jutrzenka 6:1 (4:0)
Wolski 22′ Gajewski 26′ 38′ (k), Janeczko 33′ (k), Bierzało 48′ (k), Wdowiak 88′ – Kozieł 74′

Siarka: Kowal, Sulkowski (77′ Wdowiak), Duda, Bierzało, Kowalik, Tabor, Rogala, Wolski (60′ Głowa), Janeczko (77′ Bury), Kargulewicz (60′ D’Apollonio), Gajewski (66′ Mróz)