Dwa zwycięstwa w sparingach

W sobotę nasz zespół rozegrał kolejne dwie gry kontrolne. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora nie dali rywalom szans i pewnie pokonali czwartoligową Pogoń Staszów (5:1) i trzecioligowe KSZO Ostrowiec Św. (3:1)

Pierwszy rywal to po jesieni szósta drużyna czwartej ligi świętokrzyskiej. Piłkarze ze Staszowa byli przez całe spotkanie tylko tłem dla naszego zespołu, który rozpoczął mecz w składzie: Kieliszek, Józefiak, Milcarz, Drobot, Galara, Świętek, Kargulewicz, Świderski, Janeczko, Gębalski, Ropski. Siarka grająca siedmioma młodzieżowcami w składzie wygrała 5:1 a gole strzelali seniorzy: Ropski (dwie), Gębalski (z karnego), Świętek i Radulj. Nieźle na tle czwartoligowca zaprezentował się testowany Eryk Świętek, bardzo dobrze grał przeciwko swojej macierzystej drużynie Kamil Kargulewicz. Skutecznie pod bramką rywali zagrał Krzysztof Ropski. W drugiej połowie na boisku zameldowali się Janczyk, Wiktor, Mróz i Radulj.

Zaraz po meczu z Pogonią Siarka zmierzyła się z trzecioligowcem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ten mecz też miał podobny przebieg jak rywalizacja z Pogonią: zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Siarki, którzy pewnie wygrali 3:1. Bramki dla Siarki padły po przerwie, ich autorami byli Dawid Kubowicz i Maksymilian Sitek (2x). Siarka zagrała w składzie: Krupa, Kubowicz, Duda, Głaz, Woźniak, Płatek, Maik, Kowalski, Wełniak, Radulj. Po przewie zagrali też: Sitek, Ropski, Galara.

Oba spotkania trwały 2×40 minut. W najbliższą sobotę Siarka zagra sparing z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.