shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Derby z Wisłą na początek

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji trzeciej ligi. Piłkarze Siarki w pierwszej kolejce podejmują przed własną publicznością lokalnego rywala czyli Wisłę Sandomierz. 

To będzie mecz pełen podtekstów, debiutów i sentymentalnych powrotów. W zespole Siarki na ligowe debiuty czekają między innymi Kowalik, Kapuściński, Kasperkiewicz i Lenartowski. W drużynie Wisły też wiele nowych twarzy, wśród których są sprawdzani latem przez Siarkę Hubert Wojsa, Mirosław Kmiotek i Wiktor Śmigielski. W zespole z Sandomierza z pewnością specjalnie umotywowani na to spotkanie będą byli gracze Siarki: Daniel Chorab oraz Jarosław Piątkowski, który w barwach Siarki rozegrał wiele świetnych meczów i od kilku sezonów jest kapitanem drużyny z Sandomierza. Warto zaznaczyć, że asystentem trenera Wójcika jest wychowanek Siarki Dawid Korona.

Każda z drużyn w niedziele będzie chciała udanie rozpocząć rozgrywki. Faworytem jest oczywiście zespół gospodarzy, ale podopieczni Grzegorza Opalińskiego nie mogą zlekceważyć rywali. W naszej ekipie pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Mateusza Janeczko. Pozostali zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji trenera.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Zestaw par pierwszej kolejki:

Sokół Sieniawa – Chełmianka Chełm
Wisła Puławy – Jutrzenka Giebułtów
Siarka Tarnobrzeg – Wisła Sandomierz
Hutnik Kraków – Wólczanka Wólka Pełkińska
Wisłoka Dębica – Podhale Nowy Targ
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik
Hetman Zamość – Orlęta Radzyń Podlaski
Stal Kraśnik – Motor Lublin
Korona II – Podlasie (mecz rozegrany zostanie we wrześniu)