Derby dla Siarki

W derbowym starciu rozegranym w Sandomierzu, piłkarze Siarki okazali się minimalnie lepsi od miejscowej Wisły. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego w 77 minucie Bartosz Sulkowski.

Mecz zaczął się od świetnej sytuacji miejscowych. Już w drugiej minucie na listę strzelców powinien wpisać się Zawiślak, ale jego uderzenie fantastycznie obronił Maciej Kowal. Potem do głosu doszli podopieczni Sławomira Majaka, którzy w pierwszej połowie byli zespołem lepszym. Najbliżej pokonania bramkarza Wisły byli wyróżniający się w naszych szeregach Paweł Rogala i Gabriel Skrzypek. Po przerwie lepiej na boisku wyglądali miejscowi, zwłaszcza między 50 a 65 minutą pod bramką Siarki kilka razy bito na alarm, Kowal znów musiał wykazać się swoimi umiejętnościami przy strzałach Chmielowca i Tyla, uderzenie Kajpusta przeleciało obok słupka. W 76 minucie jedna z nielicznych ofensywnych akcji Siarki zakończyła się faulem Stasiaka na Janeczce. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartosz Sulkowski.

Wisła Sandomierz – Siarka 0:1 (0:0)
Sulkowski 77′ (karny)
Siarka: Kowal, Orzechowski (70’Kowalik), Józefiak, Bierzało, Sulkowski, D’Apollonio (60’Janeczko), Tabor, Rogala, Szołtys (64’Bieniarz), Skrzypek, Bałdyga (70’Gajewski)