shopping-bag 0
Ilość : 0
Razem : 0,00 
Zobacz koszyk Zamówienie

Czas na Rozwój!

W piątej kolejce II ligi nasz zespół podejmuje przed własną publicznością Rozwój Katowice. Nasz najbliższy rywal sezon zaczął poniżej oczekiwań, przegrał tylko jedno spotkanie ale wciąż czeka na pierwszą wygraną.

Rozwój w pierwszej kolejce prowadził już dwiema bramkami z Elaną w Toruniu, ale dał sobie strzelić dwie bramki w końcówce i wrócił z Torunia tylko z punktem. W drugiej kolejce Rozwój dostał w Katowicach srogie lanie od innego beniaminka Widzewa (0:4). W trzeciej serii spotkań w Stargardzie to zespół z Katowic w końcówce odrobił stratę, bramkę na wagę remisu zdobywając w 90.minucie. W czwartej kolejce Rozwój prowadził znów różnicą dwóch goli i znów dał sobie strzelić dwie bramki, tym razem spadkowiczowi z pierwszej ligi Pogoni Siedlce.

Rozwój po czterech kolejkach zajmuje 15.miejsce z bilansem bramkowym 5-9, tylko ostatnia w tabeli Skra Częstochowa straciła więcej goli od podopiecznych trenera Michała Majsnera.

W Katowicach w przeciwieństwie do większości klubów drugiej ligi w przerwie letniej nie dokonano wielu transferów. Z piłkarzy którzy decydowali o obliczu zespołu w sezonie 2017/18 nie ma już w drużynie M.Czekaja (Garbarnia), M.Szeligi (Sandecja), K.Tabisia (GKS Katowice) i A.Żaka (Jastrzębie). Co ciekawe wszyscy trafili do klubów pierwszoligowych. Do zespołu dołączyli D.Lepiarz i D.Niedojad. Ten drugi to napastnik, który strzelał dużo goli w ostatnich sezonach dla trzecioligowej Lechii Dzierżoniów.

W Rozwoju nie mają więc wyjścia i stawiają na kolejnych młodych i ponoć wielce utalentowanych wychowanków. W poprzednim sezonie bardzo udanie zaprezentowali się tacy gracze jak Kajetan Kunka (rocznik 2001), Bartosz Baranowicz (2003), Daniel Kaletka (2000), Daniel Kamiński (2000), Sebastian Olszewski (2001), K.Tabiś (2000), Olivier Lazar (2001), Bartosz Marchewka (2001). W kolejce do debiutu czekają następni. Młodzież ma się od kogo uczyć. Głównymi postaciami w zespole pozostali doświadczeni: Seweryn Gancarczyk (rocznik 1981), Przemysław Gałecki (1982) i Tomasz Wróbel (1982).

W poprzednim sezonie zremisowaliśmy z Rozwojem jesienią na własnym stadionie 0:0, wiosną przegraliśmy w Katowicach 1:3. Bilans meczów Siarki z Rozwojem to sześć meczów, dwa zwycięstwa Siarki, dwa remisy, dwa zwycięstwa Rozwoju, bramki 6-8. Siarka nie przegrała z Rozwojem u siebie i nie wygrała jeszcze na wyjeździe.

Skrót meczu Siarki z Rozwojem z jesieni 2017: