AWANS JEST NASZ

11 czerwca 2022. To data, którą zapamiętają wszyscy kibice Siarki. To wtedy w Rącznej podopieczni Sławomira Majaka wygrali 3:2 z rezerwami Cracovii po bramkach Zawiślaka, Kalińca i Mroza. To wtedy Siarkowcy wywalczyli awans, który przypieczętowali i udokumentowali jeszcze zwycięstwem 2:0 nad Orlętami w ostatniej kolejce. Sam mecz z Cracovią stał na niezwykle dużym poziomie. Niezwykle dużym biorąc pod uwagę poziom ligi. I nie mówię tu tylko o dramaturgii i bramkach, ale generalnie o tym, jak wyglądały w tym meczu obie drużyny, więc naszej drużynie należą się tym większe brawa za to, że odwrócili wynik. Warto wspomnieć jeszcze o dość ciekawej sytuacji z 2 połowy, gdy na tablicy wyników było 2:2. Po starciu z bramkarzem gospodarzy – Adamem Wilkiem, Kamil Adamek przewrócił się w polu karnym Cracovii, po czym sędzia wskazał na wapno. Protesty młodych piłkarzy Pasów nie ulegały, ale arbiter sprawiał wrażenie niewzruszonego. Gdy piłkę pod pachę wziął wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Yatsenko i czekał już tylko na gwizdek, nagle sędziowie postanowili się ze sobą skonsultować i po praktycznie 2 minutach zmienili decyzję, choć jak pokazują powtórki raczej słusznie. Zwycięską bramkę w 83 minucie po wrzutce Kwaśniewskiego zdobył Paweł Mróz i już na zawsze zapisał się w annałach tarnobrzeskiej Siarki.

Na większe podsumowania trzeba jednak jeszcze nieco poczekać, ale już teraz wypada wszystkich zaprosić na Twittera, na #ŻółtySalon, gdzie podsumujemy sobie miniony i niezwykle udany dla nas sezon.