Znów ten Giel…

W meczu inaugurującym rundę rewanżową sezonu 2018/19 Siarka przegrała w Chorzowie z Ruchem 0:2. Obie bramki dla miejscowych padły w drugiej połowie.

Nasz zespół stawiał skutecznie opór gospodarzom przez 70 minut. Odmłodzony w porównaniu do meczu ze Skrą zespół z Tarnobrzega (w Chorzowie w pierwszym składzie zagrało trzech graczy z rocznika 2000) prezentował się bardzo poprawnie w defensywie i rozbijał ataki gospodarzy. W pierwszej połowie to nasz zespół miał lepsze okazje strzeleckie, których nie wykorzystał Ropski. Po przerwie znakomicie na bramkę Ruchu strzelał Sitek ale świetnie zachował się bramkarz miejscowych Lech. W 66 minucie na boisku pojawił się Piotr Giel, który w poprzednim sezonie w dwóch meczach przeciwko Siarce strzelił w barwach Bełchatowa siedem goli. Wystarczyło Gielowi cztery minuty by udowodnić po raz kolejny, że z Siarką gra mu się najlepiej. Po nieudanej pułapce ofsajdowej Giel nie dał szans Krupie i wyprowadził Ruch na prowadzenie. Siarka próbowała doprowadzić do remisu, w samej końcówce niezłej okazji w zamieszaniu podbramkowym nie wykorzystał Gębalski. Chwilę później gospodarze skutecznie skontrowali i na sekundy przed końcem meczu dobił nasz zespół Kowalski. To 11 mecz z rzędu Siarki bez wygranej.

Ruch – Siarka 2:0 (0:0)

1:0 Giel (70′)
2:0 Kowalski (90′)

Ruch: Lech – Ďuriška, Obst, Kulejewski, Miahkow – Mandrysz (58′ Wdowik), Urbańczyk, Walski, Bogusz (86′ Balicki), Podgórski (86’Kowalski) – Kędziora (66′ Giel).

Siarka: Krupa – Głaz, Nadolski, Bierzało, Duda, Woźniak – Płatek (85′ Kubowicz), Galara (77’Maik), Sitek, Świderski (59′ Gębalski) – Ropski.

Sędzia: Białek (Drezdenko)
Kartki: Podgórski – Woźniak, Galara