Z piekła do nieba i z nieba do piekła. Siarka żegna się z drugą ligą.

Pomimo zwycięstwa w dzisiejszym meczu ze Skrą Częstochowa 2:1, nasz zespół spadł do trzeciej ligi. W Toruniu Elana przegrała z Olimpią i to piłkarze z Elbląga utrzymali się w drugiej lidze. Gol dla Olimpii padł w 94 minucie spotkania, gdy w Tarnobrzegu piłkarze Siarki i Skry już skończyli swoje spotkanie.

Spotkanie w Tarnobrzegu zaczęło się od przewagi gości, naszych piłkarzy jakby sparaliżowała stawka spotkania i zupełnie nie potrafili opanować sytuacji na boisku. Efektem dobrej gry gości był gol Krzysztofa Napory po świetnym podaniu Mariusza Holika za linię obrony Siarki. Miejscowa drużyna przed przerwą grała bardzo słabo i nie było przesłanek, które pozwoliłyby wierzyć w to, że los tego spotkania może się odmienić. Po zmianie stron nasi piłkarze wreszcie ruszyli do odważnych i groźnych ataków. Dopięli swego w 67 minucie, kiedy podanie Janeczki wykorzystał wprowadzony po przerwie Kacper Wełniak. Ten sam zawodnik dwie minuty później po raz drugi pokonał bramkarza gości. Do końca meczu goście próbowali doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystali dwóch doskonałych okazji. W pierwszym przypadku cudownie obronił strzał rywala Zoch, w drugim piłkarz Skry fatalnie spudłował. Gdy mecz w Tarnobrzegu się skoczył, w Toruniu był remis, co dawało utrzymanie Siarce. Niestety gol i wygrana Olimpii sprawiły, że Siarka po siedmiu latach wraca do trzeciej ligi.