WICELIDER NA KOLANACH

W siedemnastej kolejce spotkań Siarka po najlepszym meczu w tym sezonie pokonała dotychczasowego wicelidera drugiej ligi Wartę Poznań 2:0. Gole dla naszego zespołu strzelili: Patryk Mikita i Dawid Witkowski.

Po dwóch porażkach z rzędu kibice Siarki liczyli na przełamanie miejscowej drużyny w starciu z wiceliderem z Poznania. Od początku spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak kilka dośrodkowań z bocznych stref boiska nie przyniosło większego zagrożenia. Goście odpowiedzieli dobrą wrzutką z prawej strony boiska i groźnym strzałem głową Adriana Szynki, po którym piłka w nieznacznej odległości minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Karola Dybowskiego. Grająca pod wiatr Siarka stworzyła sobie więcej sytuacji. Strzał Kamila Radulj zablokował obrońca Warty, uderzenie Janeczki po kapitalnym podaniu Stępnia było za słabe, bramkarz gości obronił też mocny strzał Mikity. W końcówce pierwszej połowy na bramkę szarżował aktywny Janeczko, powstrzymał go dopiero w ostatniej fazie akcji Bartosz Kieliba. Po zmianie stron kibice nie musieli długo czekać na kolejne bramkowe okazję. Sytuacje sam na sam po przytomnym zagraniu głową Ropskiego zmarnował Radulj. W 57 minucie wreszcie przewaga Siarki została udokumentowana golem. Kapitalną akcją popisał się najlepszy na boisku Mateusz Czyżycki, który wyśmienicie obsłużył Patryka Mikite, a ten ze stoickim spokojem nie dał szans Lisowi. Po stracie bramki goście zaatakowali większą liczbą graczy co sprawiło, że siarkowcy mieli coraz więcej szans na wyprowadzanie groźnych kontr. Doskonałej okazji nie wykorzystał wprowadzony w 46 minucie Broź, który po rajdzie przez niemal całe boisko strzelił prosto w golkipera Warty. Były napastnik Warty w kolejnej akcji niedokładnie dogrywał do Janeczki. Losy meczu przesądziła akcja z 87 minuty. Wracający po kontuzji Grzesik dograł z prawej strony boiska przed bramkę Warty, do piłki dopadł Dawid  Witkowski i ustalił wynik meczu.

Siarka Tarnobrzeg – Warta Poznań 2:0 (0:0)

1:0 Patryk Mikita (57)

2:0 Dawid Witkowski (87)

Siarka: Dybowski, Janeczko (84’ Grzesik), Kubowicz, Stępień,  Witasik, Witkowski, Radulj, Kabała (46’ Broź), Czyżycki, (90’ Wawrylak), Mikita, Ropski

Warta: Lis, Wypych, Kieliba, Dejewski, Jasiński, Sanocki (46’ Przybyła), Cierpka, Kalupa, Szynka (46’ Spławski), Fiedosewicz, Kita (72’ Laskowski)

żółte kartki: Witkowski, Stępień – Spławski.

sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).