Szczęśliwy remis

Siarka Tarnobrzeg w 11.kolejce drugiej ligi zremisowała na własnym boisku z Elaną Toruń 2:2.

Od pierwszych minut spotkania goście przejęli inicjatywę i sprawiali lepsze wrażenie. Sytuacji jednak stworzyli sobie niewiele. Elana na prowadzenie wyszła w 36 minucie. Filip Kozłowski dośrodkował płasko sprzed końcowej linii, a jego centrę zakończył strzałem z bliska Daniel Kraska. Siarka grała słabo i nic nie wskazywało, że wyrówna jeszcze przed przerwą. W 45 minucie niewidoczny Adrian Gębalski odebrał piłkę obrońcy przy linii bocznej i po krótkim rajdzie odegrał przed bramkę do Maksymiliana Sitka, który przytomnym strzałem pokonał bramkarza Elany. Dla Sitka to pierwszy gol na boiskach drugiej ligi.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Goście częściej atakowali i prezentowali się dużo korzystniej. W 56 minucie po centrze z rzutu rożnego Krupę pokonał strzałem głową Filip Kozłowski. Wyrównał w 67 minucie Kamil Radulj, któremu obrońcy gości pozostawili zdecydowanie za dużo swobody w swoim polu karnym. Końcówka spotkania była już bardziej wyrównana, ostatecznie wynik już się nie zmienił i mecz zakończył się podziałem punktów, który chyba bardziej powinien cieszyć naszych piłkarzy niż zawodników Elany.

Siarka – Elana 2:2 (1:1)

0:1 Kraska (36’)

1:1 Sitek (45’)

1:2 Kozłowski (56’)

2:2 Radulj (67’)

Siarka: Krupa, Głaz (29’Sitek),  Kubowicz, Nadolski, Duda, Drobot (68’ Świderski) – Janeczko,  Maik, Płatek (62’ Ropski), Radulj (84’ Galara) – Gębalski.

Elana: Mrozek – Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski, Dobosz – Kościelniak (85’ Stąporski), Kryszak, Stefanowicz, Kraska, Wołkowicz (78’ Lenkiewicz) – Kozłowski (90’ Stryjewski)

Sędzia: Rokosz (Katowice)