Słaba gra Siarki, kontrowersyjny karny. Błękitni wygrywają w Tarnobrzegu

Siarka przegrała w 12 kolejce drugiej ligi z Błękitnymi Stargard 0:1. To szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa podopiecznych Włodzimierza Gąsiora.

Siarka rozpoczęła mecz z Błękitnymi bez Księżniakiewicza, Cupriaka, Kabały, Józefiaka, Drobota , Głaza (kontuzje) i Kubowicza (kartki). Pierwsza połowa była dość wyrównana ale mało ciekawa. Siarka stworzyła sobie tylko jedną dobrą okazję strzelecką, po dobrym odegraniu przez Gębalskiego, Płatek trafił z dziesięciu metrów w słupek. Goście grali bardzo spokojnie i też doczekali się swoich szans, najlepszej nie wykorzystał po strzale głową Brzeziański. Po przerwie trener Gąsior zmienił ustawienie zespołu i wprowadził na boisko Galarę i Bierzało. W drugiej połowie Siarka lepiej wyglądała w grze defensywnej, ale wciąż bardzo słabo prezentowała się w fazie ataku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. W 84 minucie urwał się prawym skrzydłem Mateusz Kwiatkowski i dośrodkował w pole karne Siarki. Tam starli się Kargulewicz z Adrianem Kwiatkowskim. Obrońca Siarki dopadł pierwszy do piłki i wybił ją poza pole karne. Obaj gracze upadli na murawę i po chwili ku zaskoczeniu wszystkich sędzia spotkania pan Gawęcki podyktował rzut karny wykorzystany przez Brzeziańskiego. W końcówce Siarka stworzyła sobie jeszcze okazję do wyrównania, ale potężny strzał Radulj odbił się od poprzeczki i piłka wylądowała poza boiskiem.

Siarka – Błękitni Stargard 0:1 (0:0)

0:1 Brzeziański (84′) – karny

Siarka: Krupa – Janeczko (73′ Kargulewicz), Nadolski, Duda, Woźniak – Sitek, Maik (46′ Bierzało), Płatek, Radulj – Gębalski (67′ Mróz), Ropski (46′ Galara).

Błękitni: Rzepecki – Patrzykąt, Błyszko, Ogrodowski, Rogala – Starzycki (75′ Karmański), Shimmura, Cywiński, Kwiatkowski,  Kwiatkowski – Brzeziański.

żółte kartki: Woźniak, Ropski, Duda, Janeczko, Radulj, Kargulewicz, Bierzało – Brzeziański, Cywiński, Shimmura, Błyszko, M.Kwiatkowski.

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).