Przegrana w sparingu ze Stalą

W dzisiejszym meczu sparingowym rozegranym w Boguchwale nasz zespół uległ pierwszoligowej Stali Rzeszów 2:4 (2:3).

Mecz lepiej zaczął nasz zespół. Już w piątej minucie centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Artur Lenartowski. Stan meczu wyrównał pięknym strzałem … samobójczym Patryk Kapuściński, który źle trafił w piłkę i zaskoczył Bartosza Kieliszka. Pierwszoligowiec strzelił jeszcze w krótkim odstępie dwa gole (jeden z karnego) i miał swoje kolejne szanse. Siarka też wypracowała sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich. Najlepszych nie wykorzystali Janeczko, Gębalski, Głaz i trzykrotnie Mróz. W końcówce pierwszej odsłony gola kontaktowego po faulu na Lenartowskim zdobył z karnego Gębalski. Po zmianie stron Stal znów odskoczyła na dwa gole. Broniący bramki Siarki po przerwie Hieronim Zoch skapitulował po strzale z rzutu wolnego. Nasz bramkarz zrehabilitował się pod koniec spotkania broniąc „jedenastkę”. Siarka w drugiej połowie nie miała już zbyt wielu szans bramkowych, najlepszej nie wykorzystał Bartłomiej Wiktor, który po indywidualnej akcji trafił z bliska w słupek.

Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Kieliszek, Głaz, Kapuściński, Wawrylak, Sulkowski, Kasperkiewicz, Lenartowski, Kargulewicz, Gebalski, Janeczko, Mróz. Po przerwie zagrało kilku graczy testowanych oraz Zoch, Duda, Józefiak, Galara, Wiktor, Świderski, Ropski i Janczyk.

Kolejnym naszym sparingpartnerem będzie Sokół Sieniawa. Mecz rozegrany zostanie w środę w Sieniawie.