POWRÓT NA ZWYCIĘSKĄ ŚCIEŻKĘ

W rozegranym dzisiaj meczu o drugoligowe punkty piłkarze Siarki pokonali na wyjeździe Znicza Pruszków 3:1.

Mecz rozpoczął się od ataków piłkarzy Włodzimierza Gąsiora, które jednak nie przyniosły goli. Gospodarze skupili się na grze z kontry. W 14 minucie po błędzie tarnobrzeskiej defensywy, Karola Dybowskiego pokonał Podliński. Stracony gol nie podłamał w żaden sposób Siarkę, osłabioną tego dnia brakiem Grzesika, Księżniakiewicza (kontuzje) i Kubowicza (kartki). Ataki Siarki przyniosły efekt jeszcze przed przerwą. Po faulu na Ropskim, z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Radulj. Po przerwie nadal Siarka była zespołem lepszym. W 68 minucie Mikita dobił strzał Ropskiego i Siarka wyszła na zasłużone prowadzenie. Ustalił wynik Konrad Stępień skutecznie egzekwując rzut karny wywalczony przez najlepszego w Siarce Krzysztofa Ropskiego.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)

1:0 Podliński (14)
1:1 Radulj (30)
1:2 Mikita (68)
1:3 Stępień (76) – karny

Siarka: Dybowski, Stępień, Witasik, Witkowski, Janeczko, Dawidowicz, Płatek, Czyżycki, Radulj (88’Kabała), Mikita (84’Broź), Ropski.

Znicz: Misztal, Długołęcki, Klepczarek, Budek, Tarnowski, Włodyka (74’Stryjewski), Smoliński, Faliszewski, Włodarczyk, Podliński (85’Michalak), Kubicki (70’Sobków)

Żółte kartki: Klepczarek, Radulj, Janeczko