Ilość : 0
Razem : 0,00
Zobacz koszyk Zamówienie

Porażka i zwycięstwo

Od dwóch sparingów rozegranych jednego dnia rozpoczęli nasi piłkarze serie gier kontrolnych. W sobotę rywalami Siarki były zespoły Górnika Łęczna i Cracovii Kraków.

W Łęcznej Siarka zaczęła mecz w składzie: Krupa, Kubowicz, Witasik, Barteczko, Wiktor, Kabała, Kaput, Dawidowicz, Mikita, Broź, Mróz. Grali jeszcze: Kieliszek, Galara, Majcher i Wdowiak (2002 rocznik). Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, strzelcem jedynego gola dla naszego zespołu był Piotr Witasik.

Trener Maciej Wojnar, który pojechał z drużyną na to spotkanie powiedział: „W pierwszych piętnastu minutach mieliśmy trzy doskonałe okazje do strzelenia gola, zmarnowane przez Witasika, Brozia i Mroza. Potem mecz się wyrównał, ale cały czas toczył się pod nasze dyktando. Po trwającej ponad 20 minut przerwie trener Górnika zmienił całą jedenastkę, moja drużyna wyszła na boisko jakaś ospała i to wykorzystali gospodarze strzelając nam gola. Potem znów to my osiągnęliśmy przewagę i doprowadziliśmy do wyrównania – Piotrek Witasik pokonał bramkarza strzałem z rzutu wolnego. W końcówce obie drużyny miały swoje szanse bramkowe, ostatecznie tylko rywalom udało się strzelić gola. Spotkanie oceniam pozytywnie, widać gołym okiem, że nasi młodzi piłkarze robią postępy. Mróz, będący juniorem Wiktor, Kabała zaprezentowali się bardzo dobrze. Bardzo obiecująco zagrał też nasz nowy bramkarz Krupa”.

W Mielcu rywalem Siarki była testująca kilku graczy z niższych lig i mocno odmłodzona Cracovia. Nasz zespół rozpoczął także w mocno eksperymentalnym zestawieniu: Radzikowski, Grzesik, Wawrylak, Witkowski, Wozniak, Janeczko, Sztuka, Radulj, Poński, Kwiatkowski, Ropski. Po 90 minutach więcej powodów do zadowolenia mieli nasi piłkarze, którzy pokonali Cracovię 2:1 – na listę strzelców wpisali się Radulj i testowany Piotr Poński. Pozostałymi graczami przymierzanymi do Siarki, którym przyglądał się w warunkach meczowych trener Gąsior byli: bramkarz Radzikowski i napastnik Kwiatkowski.

Kolejny testmecz już w środę – naszym rywalem będzie Unia Tarnów. Mecz rozegrany zostanie w Woli Chorzelowskiej.